Vlastimil Brtníček

7. 2. 1964 - 21. 9. 2006

Hráčské začátky našeho kamaráda, spoluhráče i trenéra Vlastíka Brtníčka se datují k sezoně 1976-1977, kdy poprvé nastoupil za družstvo žáků "B". Po ročním působení v tomto týmu byl přeřazen do "A" družstva, kde si postupem času vybudoval velmi stabilní pozici, kterou si udržel i v dalších letech v kategorii dorostu.

Po maturitě a absolvování základní vojenské služby se vrátil zpět k basketbalu, ale již v pozici trenéra minižáků. Zpočátku družstvo trénoval se svým bývalým trenérem Zdeňkem Ščudlou, v pozdějších letech převzal vedení žáků sám. U tohoto týmu také dosáhl, i díky svým někdy lehce svérázným trenérským metodám, nezanedbatelného úspěchu, když se mu je povedlo přivést v kategorii dorostenců až do závěrečné fáze kvalifikace o ligu. Četné trenérské zkušenosti poté využil, po ukončení působení u chlapeckého družstva a krátké pauze, v sezóně 2000 - 2001 jako trenér družstva žen.

Vlastní lásku k basketbalu se snažil přenést i na svojí dceru, a proto založil na podzim r. 2001 oddíl žákyň, hrajících pod hlavičkou ZŠ Pustiměř. Po počátečních nováčkovských problémech se družstvo stabilizovalo a stmelilo, díky čemuž se dostavily i první úspěchy, na které byl Vlastík nesmírně pyšný. U tohoto týmu strávil čtyři sezóny.

V těchto letech se také začal účastnit pátečních hracích tréninku starších hráčů, kde se potkával i se svými bývalými spoluhráči. Stal se taktéž nedílnou součástí společných basketbalových oslav narozenin a různých výročí, kde se ukázal i jako skvělý bavič.

Toto období, kdy se projevoval svým humorem a optimizmem, nečekaně přerušil v září 2006, ve věku pouhých 42 let, jeho náhlý odchod z palubovek i ze života. Avšak v našich srdcích a vzpomínkách navždy zůstane jako výborný spoluhráč, trenér a především kamarád.