První vítězství dívek U15

Dne 7. 10. 2012 proběhly v hale za parkem další dvě utkání našich děvčat do 15 let. Děvčata si po dvou debaklech od Brna a Uherského Brodu chtěli spravit náladu. Soupeřkami jim byly hráčky z Blanska. Od prvních chvil, ale bylo jasné, že zápas nebude vůbec jednoduchý.      


První dvě čtvrtiny se naše děvčata usilovně prala o každý balon, ale jak se ve Vyškově již zvykem, třetí čtvrtina byla kritická. Špatně jsme doskakovali jak útočně tak obraně, neproměňovali jsme jednoduché koše a byla také spousta ztracených míčů. Ve čtvrté čtvrtině však přišel zvrat. Děvčata zabojovala a dotáhly soupeře na rozdíl tří bodů. V tento moment si z nepochopitelných důvodů vzal soupeř time out a my měli možnost něco vymyslet. Naším účelem bylo dostat míč na Lucii Hasíkovou, která měla střílet za 3 body. Bylo až neuvěřitelné, jak to holky výborně sehrály a Lucie Hasíková střelbou v poslední vteřině dotáhla celý zápas do prodloužení.


V prodloužení se oba týmy tahaly o každý bod. Vše nakonec dopadlo lépe pro domácí, kteří díky přesnému zakončení vyhráli o 1 bod. Velkou pochvalu si však zaslouží Lucia Tutková, které předvedla zatím své nejlepší výkony a to jak v obraně, tak i na útočné polovině.


V druhém utkání už to bylo o něčem úplně jiném. Naše hráčky začaly opatrně, ale od poloviny druhé čtvrtiny převzaly iniciativu celé hry a dávaly jeden koš za druhým. Bodově se také prosadilo více hráček a celková hra budila lepší dojem. Nakonec naše hráčky vyhrály okolo 20 bodů. V tomto duelu si každá hráčka plnila, co měla a proto všem děvčatům patří velký potlesk za jejich předvedené výkony.


BK Vyškov – Blansko 48:47 (15:13,12:8,4:19,9:0,8:7), 47:22
(6:10,13:4,12:5,16:3)


Body celkem: Tutková 28, Růžičková 22, Hasíková 19,
Flonerová 10, Nallerová 8, Křetínská 4, Fischhofová a Slouková Daniela po 2.

Jiří Fojt7.10 2012