První vítězství kadetů

V posledních zápasech základní skupiny přijelo do Vyškova družstvo kadetů Břeclavi, s kterým se domácím ještě nepodařilo zvítězit.
V prvním zápase soupeř jen se 7 hráči potvrzoval svoji kvalitu. Po vyrovnané 1. čtvrtině se začal prosazovat svojí rychlostí, důrazem v osobních soubojích a kvalitní obranou a hladce dovedl zápas k jasnému vítězství.
Druhý zápas se vyvíjel obdobně. Po vyrovnaných prvních 17 minutách Břeclav odskočila až na 16 bodů v 28. minutě. Potom však hostům začaly docházet síly a Vyškovu najednou narostla křídla. Hráči pečlivě bránili, nepouštěli hosty do snadných zakončení a sami se začali bodově prosazovat jak z rychlých protiútoků, tak i z poziční hry pod košem soupeře. Od 35. minuty se oba soupeři vystřídali 5x ve vedení, ale šťastnější Vyškováci košem Vojty Laštůvky 8 vteřin před koncem dokázali poprvé v sezóně zvítězit.
Vyškovské hráče mohu pochválit za nasazení zvláště ve druhém utkání. Když v tomto zlepšení budou pokračovat, nebudou se muset za své výkony stydět i když třeba prohrají.

Jiří Fojt1.2 2014