Úspěšný víkend mužů

Sobotní utkání jsme odehráli na hřišti Uherského Brodu B. Přestože se nám od začátku vůbec nedařila střelba a chyběl nám rychlejší pohyb v útoku, tak díky dobré obraně jsme si začali postupně budovat mírné vedení. Soupeř však ve druhém poločasu hru vyrovnal a náš náskok se tak trvale držel okolo deseti bodů. Na začátku poslední čtvrtiny se soupeř pokusil o nápor a snížil náš náskok, ale díky dobré obraně a košům z rychlých protiútoků, zejména od Davida Slouky, jsme náskok opět navýšili a dovedli utkání k vítěznému konci.

BK Spartak Uherský Brod B – BK Vyškov A 48 : 61 (8:11, 10:17, 12:12, 18:21)
Body:
David Slouka 23, Richard Beránek 8, Vojtěch Růžek 7, Jakub Sláma 6, Lukáš Vitásek 4, Matůš Zavacký 4, Aleš Zeman 4, Jiří Červenka 3, Jan Fila 2, Petr Madžarov 0, Aleš Hošek 0

V nedělním utkání jsme hráli na hřišti Kroměříže. Je to nepříjemný soupeř, na jehož palubovce většinou nevyhráváme. Začátek zápasu byl v útoku velmi nepřesný z obou stran. Ještě v deváté minutě byl stav jen 4:1 pro Vyškov. Teprve potom se hráči začali trochu trefovat do koše. Obě mužstva dobře bránila a v útoku ztrácela spoustu míčů. Nám v útoku chyběl dostatečný pohyb a soupeř tak stíhal pokrývat naše útoky. Hráči Kroměříže se navíc začali trefovat z dálky a tak postupně začali získávat bodově navrch. My jsme sice měli výškovou převahu, ale nedokázali jsme dostat míč na naše podkošové hráče. To se nám začalo dařit teprve v poslední čtvrtině. Ještě jsme zintenzivnili obranu, zlepšili útočné doskakování a díky košům z těsné blízkosti koše jsme průběh utkání otočili. Naštěstí nás tak nemuselo mrzet ani 24 zahozených trestných hodů.

TJ Slavia Kroměříž B – BK Vyškov A 51 : 56 (6:9, 16:10, 21:17, 8:20)