Dvě vítězství družstva žen

V sobotu 28.11. odehrály ženy další dvě soutěžní utkání sezóny, tentokrát na domácí palubovce. Soupeřem jim bylo družstvo z Uherského Brodu. Protože v posledním zápase vyškovské hráčky zvítězily, chtěli i nyní potvrdit předvedený dobrý výkon a připsat si další výhru.

A tato skutečnost byla poznat již od začátku prvního utkání. Domácí začali s velkým nasazením, oporou ji byla především velmi dobrá obrana, která soupeřkám neumožňovala snadné zakončení. Přestože hostující tým měl značnou výškovou převahu, dokázali naše hráčky svojí bojovností a pohybem tuto skutečnost velmi dobře eliminovat. V útoku měl zpočátku vyškovský tým problémy se zónovou obranou, ale díky rychlým přechodům do útoku, dokázal postupně své soupeřky přehrávat. Zkušené družstvo Uherského Brodu ještě dokázalo v první půli držet krok, ale v druhém poločase jim již docházely síly. Díky tomu, že domácí dokázali stále udržet tempo zápasu, mohli si postupně vybudovat náskok, který dotáhli až do vítězného konce.
Body : Mrázková J. 11, Zabloudilová V. 11, Zborovská L. 9, Růžičková D. 9, Charousová K. 4, Hasíková L. 2, Šmerková M. 2, Tutková L. 2

Začátek druhého utkání vyškovským hráčkám nevyšel podle představ. Nedokázaly se porovnat s obranou soupeřek, neproměněné střely, ztracené míče, špatný pohyb do obrany, to vše umožnilo družstvu Uherského Brodu snadno zakončovat a vybudovat si mírný náskok. Do druhé čtvrtiny však dokázaly domácí zlepšit svůj výkon, díky velmi důrazné obraně a rychlému pohybu dopředu, otočily skóre. Druhý poločas začal podobně jako začátek utkání. Naše hráčky svými ztrátami, zbytečnými fauly a neproměňováním šancí, dovolili soupeřkám jít opět do vedení, takže o výsledku zápasu rozhodovala až poslední čtvrtina. Zde domácí hráčky dokázaly, že umí o vítězství bojovat. Postupně si vybudovaly malý náskok a ten, díky velmi dobré obraně, udržely až do konce utkání.
Body: Charousová K. 18, Mrázková J. 10, Růžičková D. 5, Štěpánová M. 4, Hasíková L. 3, Hořavová m. 3, Tutková L. 3, Zabloudilová V. 3, Zborovská L. 2.

Přestože se vyškovské hráčky pořád jako tým sehrávají, v obou dvou zápasech již dokázaly předvést velmi dobrou vzájemnou spolupráci. I když výkon nebyl zcela bez chyb, často neproměněné vyložené střelecké pokusy, zbytečné ztráty míče, lze říci, že je neustále vidět pokrok a hráčky dokážou zúročit své tréninkové nasazení i snahu se neustále zlepšovat. A především je nutné vyzdvihnout výkon všech hráček v obraně, kdy se nezalekly vyšších a zkušenějších soupeřek a dokázaly díky tomu bojovat o vítězství.

Richard Beránek29.11 2015