Ženy zakončily podzimní část sezóny

V sobotu 5. prosince odehrály ženy poslední dva zápasy podzimní části sezóny na hřišti týmu Valosun Sokol Šlapanice.
Vstup do prvního utkání se docela vydařil. Hráčky Vyškova dokázaly držet s domácími krok, předváděly dobrou obranou i spolupráci v útoku. Bohužel na začátku druhé čtvrtiny se obraz hry změnil. Naše hráčky znervózněly, nedokázaly se koncentrovat na hru, zbytečně ztrácely míče a umožňovaly tak soupeřkám snadno skórovat. Přestože ve třetí čtvrtině předváděný výkon zlepšily, velké množství ztracených míčů během celého zápasu, znamenalo výhru domácího celku téměř o dvacet bodů.

Body: Charousová K. 5, Hořavová M. 4, Mrázková J. 4, Růžičková D. 4, Štěpánová M. 4, Tutková L. 4, Bodnárová B. 2, Hasíková L. 2, Zabloudilová V. 2

Druhé utkání pro vyškovský tým nezačalo nejlépe. Soupeřky dobře střílely, a jelikož hostující hráčky neproměňovaly vyložené šance, prohrávaly po první čtvrtině o 8 bodů. V následující části utkání se však dokázaly zkoncentrovat, ještě zlepšily týmovou obranu, rychlými protiútoky přehrávaly své soupeřky a postupně snižovaly bodový rozdíl. Celé utkání tak vrcholilo v poslední čtvrtině, kdy se oba celky přetahovaly o těsné vedení až do samotného konce. Nakonec se jako šťastnější tým ukázaly domácí, kterým se podařilo v závěru vstřelit koš, na který již naše hráčky nedokázaly odpovědět. Přesto je potřeba všechny pochválit za předvedený výkon, velmi dobrou obranu a výborné trestné hody.

Body: Charousová K. 17, Tutková L. 8, Zabloudilová V. 8, Mrázková J. 6, Hořavová M. 5, Zborovská L. 4

Richard Beránek6.12 2015