Ohlédnutí za podzimní částí sezóny družstva žen

Družstvo žen začalo sezónu 2015-2016 v novém složení. Stávající tým doplnily dorostenky, které přišly z kategorie U17. Hráčky se začaly na trénincích postupně poznávat, zvykat si na svou hru i vzájemnou spolupráci. I z toho důvodu nevyšli první zápasy sezóny podle představ.

Již první z nich, sehrané na domácí palubovce s Lanžhotem, znamenaly dvě těsné výhry hostů. Následující utkání, tentokrát hrané ve Velkém Meziříčí, ukázaly, že je stále na čem pracovat. Ale i přes tyto dvě následující prohry, především druhý zápas venku dokázal, že tým má určitý potenciál, se kterým se může počítat. Hráčky na trénincích pracovaly na týmové souhře i spolupráci v obraně, což přineslo výsledek v zápasech s týmem Blanska. První z nich ještě nevyšel, ale k druhému utkání nastoupily hráčky koncentrovanější, začaly předvádět výbornou obranu a rychlý přechod do útoku, což vedlo k prvnímu vítězství sezóny. Další utkání na domácím hřišti, s družstvem Uherského Brodu, se nesly v podobném duchu a díky tomu si připsaly ženy další dvě výhry. Poslední, hrané na palubovce Valosunu Sokol Šlapanice, mohli přinést další vítězství, ale to bohužel v druhém utkání těsně uniklo.

Po odehrání celé podzimní části soutěže, je vidět, že spolupráce týmu se lepší zápas od zápasu, hráčky si na hřišti lépe rozumí, dokáží předvádět kolektivní basketbal. I když pořád dochází často k velkému množství ztrát, neproměňování vytvořených šancí a tým trápí špatná úspěšnost trestných hodů, je nutno vyzdvihnout stoupající úroveň hry celého družstva. Hráčky na hřišti bojují, mají nasazení a obrana, kterou dokáže tým předvést, je nepříjemná všem soupeřícím týmům. Také je nutné všechny pochválit za výbornou účast na trénincích, zde na sobě pracují, odstraňují chyby, které dělají a mají snahu se zlepšovat. Lze tedy říci, že pokud hráčkám vydrží nasazení, zápal a jejich přístup k basketbalu, v jarní části sezóny velmi potrápí všechny soupeře a připíší si další vítězství.

Richard Beránek6.12 2015