Muži padli v Hodoníně, Znojmu porážku oplatili

Muže A čekal o víkendu (30.-31.1.) další dvojzápas se soupeři z Hodonína a Znojma. Muži s těmito týmy na začátku sezóně smolně prohráli a tak jim měli co vracet. Víkendová utkání ohodnotil trenér Marian Zabloudil takto:
K sobotnímu utkání jsme vyjeli do Hodonína. Bohužel se nám nepovedl vstup do utkání a soupeř trestal naši špatnou obranu velkým množstvím bodů. V obraně jsme špatně doskakovali a umožnili jsme soupeři skórovat ze druhé či třetí šance. Po první čtvrtině jsme tak prohrávali o sedmnáct bodů. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a obraz hry se výrazně změnil. Začali jsme získávat míče v obraně, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a sami jsme dávali body z rychlého protiútoku i postupného útoku. Do poločasu jsme tak snížili na čtyřbodový rozdíl. V druhém poločasu se hra vyrovnala a rozdíl ve skóre se významně neměnil. Postupně jsme však mírně stahovali a tři minuty před koncem utkání jsme se dostali do mírného vedení. Poté jsme však neproměnili několik šancí a naopak soupeř svoje klíčové šance proměnil a dovedl tak utkání do vítězného konce.

Sokol Hodonín : BK Vyškov A 66:61 (28:11, 6:19, 17:17, 15:14)
Střelci: Růžek Vojtěch 15, Slouka David 8, Plhal Martin 8, Hošek Aleš 7, Zeman Aleš 7, Kaňa Michal 6, Sláma Jakub 5, Vitásek Lukáš 5.

Do nedělního zápasu jsme nastoupili v nezměněné sestavě. Nenechali jsme si však utéct začátek zápasu jako v sobotu a vybudovali si asi 10 bodový náskok. I přes dobrou obranu se soupeř držel na dostřel díky nadprůměrně, někdy až neuvěřitelně, vysoké úspěšnosti střelby. Rozhodčí připustili zbytečně tvrdou hru a tato rozhodcovská benevolence měla za následek zranění našeho hlavního rozehrávače Michala Kani, který byl poslán na zem loktem soupeře. S krvácející roztrženou bradou jsem jej musel odvést do nemocnice na šití. Taktovky zápasu se chytil kapitán Aleš Zeman. V poslední čtvrtině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Soupeř měl však výhodu, protože většina našich hráčů měla problém s fauly. V posledních vteřinách za vyrovnaného stavu 84:84 jsme měli k dispozici ještě poslední pokus na střelu. Tu však David Slouka neproměnil a šlo se do prodloužení. Na začátku prodloužení se nám podařilo získat pár míčů a vybudovali jsme si šestibodový náskok. To nám nestačilo k hladké výhře, jelikož se na nás soupeř opět brzy dotáhl. Na konci utkání jsme však prokázali velkou bojovnost na útočném doskoku a dotáhli zápas do vítězného konce.

TJ Znojmo : BK Vyškov A 93:94 po prodloužení (21:22, 17:21, 21:19, 25:22, 9:10)
Střelci: David Slouka 34, Lukáš Vitásek 22, Vojtěch Růžek 13, Jakub Sláma 8, Aleš Zeman 6, Jiří Červenka 4, Michal Kaňa 4, Martin Plhal 3, Aleš Hošek 0