Výhra žen v Uherském Brodě

V sobotu 27. února odjížděly ženy k dalším dvěma utkáním soutěže, tentokrát hraná v Uherském Brodě. Jelikož na domácím hřišti s tímto týmem dvakrát zvítězily, měly stejné očekávání i na půdě soupeřek.

A vstup do prvního utkání tomu nasvědčoval. Hráčky Vyškova dobře bránily a svým pohybem v útoku si dokázaly vytvářet střelecké pozice. To vše jim umožnilo vytvořit si malý náskok. Bohužel ke konci čtvrtiny, chybami a pomalým návratem do obrany umožnily soupeřkám srovnat skóre. Stejný obraz měla i druhá čtvrtina. Náskok, který si vyškovské hráčky vytvořily, opět v závěru soupeřky dokázaly smazat. Jako klíčový se ukázal vstup do druhé poloviny utkání. Hostující hráčky nedokázaly pět minut skórovat a to, ve spojení s chybami v obraně a tradičně špatnými trestnými hody, znamenalo rozhodující bodový rozdíl ve prospěch domácích, který se v poslední čtvrtině ještě navýšil.

BK TJ Spartak Uherský Brod : BK Vyškov 47 : 28 ( 6:8, 9:9, 15:6, 17:5 )

střelkyně: Charousová K. 7, Mrázková J. 7, Růžičková D. 5, Zborovská L. 3, Hořavová M. 2, Tutková L. 2, Bodnárová B. 1. Štípská M. 1, Hasíková L. 0, Štěpánová M. 0, Zabloudilová V. 0


Druhé utkání mělo zpočátku podobný průběh. Vyškovské hráčky si vytvořily malý náskok, který se snažily domácí snižovat. Na rozdíl od prvního utkání, se však dařilo po celý zápas bránit bez zbytečných chyb. To nedalo soupeřkám možnost otočit skóre zápasu. A když k tomu přidaly hostující hráčky rychlý přechod na útočnou polovinu a dobrou kolektivní hru, dokázali svůj náskok neustále navyšovat. A tak, díky velmi dobrému výkonu, získaly ženy zaslouženě další vítězství.

BK TJ Spartak Uherský Brod : BK Vyškov 35 : 43 ( 9:10, 7:8, 8:13, 9:12 )

střelkyně: Charousová K. 11, Růžičková D. 8, Zborovská L. 8, Tutková L. 7, Zabloudilová V. 4, Štípská M. 3, Bodnárová B. 2, Hasíková l. 0, Hořavová M. 0, Mrázková J. 0, Štěpánová M. 0

Richard Beránek2.3 2016