Republikové finále ve florbale

Ve dnech 10. a 11. 3. 2016 proběhlo v Benešově republikové finále ve florbalu. Asi si říkáte, co má společného basketbal s florbalem. V tomto případě jsou to čtyři hráčky BK Vyškov, které navštěvují ZŠ Vyškov Nádražní 5, a do tohoto finále se probojovaly. Jmenovitě to jsou Anna Beránková, Daniela Slouková, Sandra Slouková a Eva Ščudlová.

Při velké konkurenci (téměř 900 škol se zúčastnilo všech regionálních kol) prošly do republikového finále téměř bez prohry a tak měly jen ty největší ambice. Konečného finále se zúčastnilo šest škol, které byly rozděleny do dvou skupin po třech týmech. Naše děvčata hrála ve skupině A, kterou jasně opanovala po výsledcích 4:2 a 4:1. Ve skupině obsadily první místo a tak pevně věřily, že se zúčastní boje o první místo. Bohužel v semifinálovém utkání smolně prohrály. Za stavu, kdy vedly 1:0, obdržely několik minut před koncem gól a po remízovém stavu se schylovalo k nájezdům. Zde byly úspěšnější sokyně z Benešova. Naše děvčata se tedy musela smířit s hořkou chutí porážky. Vše však musela hodit co nejdříve za hlavu, protože je čekal souboj o třetí místo. V tomto utkání se střetly se stejným soupeřem jako ve skupině, který také prohrál svůj semifinálový zápas. Rozhodující utkání o třetí místo bylo napínavé do samého konce. Vše rozhodla dvě minuty před koncem Sandra, která prokličkovala hřiště a vsítila rozhodující gól. Naše děvčata tak zvítězily a domů si přivezly krásné třetí místo. Nejlepší střelkyní týmu se stala Daniela, která dala hned 8 z 12 střelených branek. Naopak Eva se Sandrou patřily k obranným oporám týmu. Aby toho nebylo málo, tři hráčky obdržely zvláštní ocenění. Daniela a Sandra se staly nejlepšími hráčkami jednotlivých utkání, největšího úspěchu však dosáhla Anička, která se stala nejlepší republikovou brankářkou!

Za Basketbalový klub Vyškov jim gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.