Ženy vyhrály po dvojím prodloužení

V sobotu 12. března 2016, nastoupily ženy k dalším dvěma utkáním, tentokrát na domácí palubovce. Soupeřem jim byl tým Šlapanic. Z podzimního střetnutí si naše hráčky přivezly dvě prohry a tak soupeřkám měly co vracet.

První utkání bylo už od počátku poněkud netradiční. Oba týmy předváděly výbornou obranu a naopak v útoku se prezentovaly velkou nepřesností a chybami. Proto se prvních bodů utkání dočkali diváci až ve druhé minutě, při střelbě trestných hodů hostujícího týmu. První koš ze hry padl dokonce až v šesté minutě utkání a v podobném duchu se nesl celý zbytek první čtvrtiny. Ta následující pokračovala stejně, jen domácí hráčky poněkud polevily v obraně a častými fauly, umožnily soupeřkám odskočit na rozdíl sedmi bodů. Vše se obrátilo v druhé polovině utkání. Domácí hráčky rapidně zlepšily své zakončení, v útoku produkovaly méně chyb a prezentovaly se výbornou obranou. Takto předváděná hra, podpořená i nezvykle výbornými trestnými hody, znamenala obrat v utkání. V poslední čtvrtině se sice soupeřky ještě pokoušely o zvrat, ale vyškovské hráčky jim to svým výkonem a nasazením neumožnily.

BK Vyškov : Valosun Sokol Šlapanice 49:40 ( 7:5, 5:14, 23:11, 14:10 )

střelkyně: Charousová K. 16, Zborovská L. 10, Zabloudilová V. 9, Růžičková D. 7, Tutková L. 4, Mrázková J. 3

Druhé utkání začalo podobně jako to první. Díky výborným obranám, podpořených nepřesností při zakončení, padl první koš až v páté minutě utkání. Postupně však oba týmy zpřesnily zakončení, předváděly basketbalové kombinace, a přestože obrany byly i nadále na úrovni, skóre utkání narůstalo. Po třetí čtvrtině se podařilo soupeřkám vybudovat malý pětibodový náskok. Ale vyškovské hráčky zabojovaly a v poslední čtvrtině předvedly obrat v utkání, který znamenal srovnání skóre. Přestože v závěru měly oba týmy možnost převrátit vítězství na svou stranu, nepřesnostmi v zakončení se o tuto možnost připravily. Utkání tedy muselo zamířit do prodloužení. Již od začátku obě družstva bojovala, snažila o vytvoření náskoku, ale ani jednomu týmu se to nepodařilo. Vyškovské hráčky měly sice v závěru možnost posledního útoku, ale zakončení jim nevyšlo. Vše tedy pokračovalo druhým prodloužením. Zde se již projevila únava družstva soupeřek. Jelikož domácí hráčky dokázaly i v této části utkání agresivně bránit, a neustále se snažily o rychlé přechody do útoku, dokázaly si vybudovat malý náskok, který nakonec znamenal vítězství.

BK Vyškov : Valosun Sokol Šlapanice 61:57 ( 8:12, 12:11, 11:13, 10:5, 1.p. 9:9, 2.p. 11:7 )

střelkyně: Charousová K. 16, Zborovská L. 15, Tutková L. 11, Mrázková J. 5, Růžičková D. 5, Zabloudilová V. 5, Hořavová M. 2, Šmerková M. 2