Ženy ukončily sezónu vítězstvím

V neděli 20. Března 2016 odehrálo družstvo žen poslední dvě utkání sezóny. Na domácí palubovce přivítalo druhý celek tabulky z Velkého Meziříčí.

Vstup do prvního utkání se domácím hráčkám moc nevydařil. V prvních minutách nedokázaly skórovat, naopak soupeřkám několikrát umožnily snadné zakončení. Přestože postupně srovnávaly hru, dokázalo si Velké Meziříčí vytvořit po první čtvrtině sedmibodový náskok. Ve druhé čtvrtině však domácí hráčky dokázaly zlepšit předváděný výkon a díky tomu postupně snižovaly skóre utkání. Bohužel následnými vlastními chybami a ztrátami, dovolily soupeřkám rozdíl znovu navýšit. Druhá půle pokračovala podobně. Vyškovské hráčky dotahovaly, aby následně zbytečnými chybami náskok opět narostl zpět. Nakonec tedy první utkání skončilo prohrou o čtrnáct bodů.

BK Vyškov : BK Velké Meziříčí 50 : 64 ( 12:19, 8:10, 14:12, 16:23 )

střelkyně: Zabloudilová V. 17, Charousová K. 13, Tutková L. 8, Růžičková D. 6, Hořavová M. 4, Bodnárová B. 2


Druhé utkání mělo již jiný průběh. Od začátku se domácí hráčky koncentrovaly na hru a výbornou obranou nedovolily soupeřkám téměř skórovat. Naopak rychlým přechodem do útoku sami snadno zakončovaly a tak po první čtvrtině vedly již o jedenáct bodů. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu. Bohužel na přelomu poloviny utkání, si svou situaci poněkud zkomplikovaly. Opět zbytečnými chybami v útoku a sníženou koncentrací v obraně, dovolily soupeřkám srovnat hru a na začátku třetí čtvrtiny i skóre. Vyškovské hráčky se však dokázaly soustředit, výtečně bránily a rychlou hrou dopředu si znovu vypracovaly náskok. Poslední čtvrtina již byla plně v režii domácích. Soupeřky nestíhaly rychlou hru a nedokázaly se přizpůsobit výborné obraně, poprvé skórovaly až v osmé minutě čtvrté čtvrtiny, kdy už bylo o zápase rozhodnuto. A tak se mohly ženy radovat z dalšího vítězství, které znamenalo posun v tabulce na konečné čtvrté místo.

BK Vyškov : BK Velké Meziříčí 64 : 45 ( 19:8, 7:14, 16:16, 22:7 )

střelkyně: Charousová K. 15, Zabloudilová V. 15, Růžičková D. 12, Tutková L. 8, Hořavová M. 5, Štípská M. 5, Hasíková L. 2, štěpánová M. 2

Richard Beránek23.3 2016