Nový rok začali vítězstvím

V sobotu 14.1. se poprvé v letošním kalendářním roce představili na domácí palubovce chlapci U15. Přijel soupeř z Kroměříže, proti kterému chlapci na jejich palubovce jednou vyhráli.

Od prvních minut bylo jasné, že utkání bude velmi vyrovnané. Naši chlapci si po většinu utkání drželi vedení na své straně, stejně jako v Kroměříži. Kdykoli však utekli soupeři o dvojciferný rozdíl, začali kupit zbytečné chyby a nechali se soupeřem stáhnout na rozdíl několika málo bodů. V poslední čtvrtině prvního zápasu chlapci zabojovali a 5 minut před koncem to vypadalo, že žádné drama nenastane. Opak byl však pravdou. Opět zbytečnými chybami dali soupeři šanci na dotažení a to na rozdíl jediného bodu. Naštěstí v posledních dvou minutách soupeřům vyschl střelecký prach a díky dvěma přesným trefám Milana Doležela, chlapci zvítězili o 5 bodů.
Druhý zápas byl od našich borců o mnoho lepší a koncentrovanější. Přestali ztrácet zbytečně míče a dokázali si rychle a přesně přihrát. V průběhu celého utkání navyšovali svůj náskok a když poslední čtvrtinu vyhráli rozdílem 23 bodů, určili tak konečný stav utkání na 87:48. Na palubovku se tak dostali všichni hráči, i ti noví.
Další domácí utkání odehrají chlapci začátkem února se soupeřem ze Zlína a opět se očekává urputná bitva.