Domácí výhra s vedoucím týmem soutěže - U15 dívky

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali vedoucí družstvo soutěže SŠMH Brno B, které zatím prohrálo pouze jedno utkání. Přestože jsme u nich prohráli 65:26 a 32:28, chtěli jsme soupeřky potrápit a pokud možno i nějaké utkání vyhrát. Do utkání jsme však nastoupili bez dvou hráček základní rotace - Míši Gregušové a Zuzky Pitelové. Děvčata začala zápas poprvé v nových dresech, a to velice dobrým tlakem v obraně i kombinační hrou v útoku. Vyškovanky měly mírnou převahu nad soupeřem již od začátku utkání. Poločas skončil vedením 24:20. Po nasazení malé sestavy ve třetí čtvrtině, jsme soupeřky rozdrtili pressingovou obranou a vyhráli ji 21:11 (stav po 3. čtvrtině 45:31). V poslední čtvrtině si zahrály všechny hráčky a vedení jsme dokonce navýšili na konečný a vynikající výsledek 55:38. Chci pochválit všechny hráčky nejen za vynikající obranu, ale i rovnoměrné bodové vytížení (bodovalo 9 hráček).

BK Vyškov - SŠMH Brno B (12:10,12:10, 21:11,10:7)
Slouková Daniela 10, Slouková Sandra 10, Doleželová Hana 10, Beránková Anna 6, Růžková Adéla 6, Ščudlová Eva 5, Sychrová Veronika 4, Ďurišová Pavlína 2, Kateřina Jakabová 2

Vstup do druhého utkání nám bohužel nevyšel. Již od začátku děvčata navyšovala počet ztrát a méně důraznou obranou tak prohrávala po první čtvrtině 6:11. V druhé čtvrtině však zlepšila zakončení a omezila ztráty. Přesto se kvůli nedůrazné pressingové obraně stále nepodařilo stáhnout náskok soupeře. poločas skončil vedením soupeře 25:29. Třetí čtvrtinu jsme tedy zkusili opět nasadit malou sestavu (Slouková Daniela, Slouková Sandra, Doleželová Hana, Beránková Anna, Ščudlová Eva), která se osvědčila již v prvním utkání. Děvčata zvrátila vedení na svou stranu hlavně drtivým tlakem na rozehrávku soupeře a vyhrála čtvrtinu 17:7 (stav po 3. čtvrtině 42:36). Poté jsme již výsledek ještě navýšili a vyhráli 55:42.
Nutno podotknout, že přestože děvčata prohrávala v poločase se SŠMH Brno B a v předchozích dvou zápasech s Prostějovem, byla přesto schopná ve třetí a čtvrté čtvrtině soupeře přehrát drtivým tlakem a zvítězit. Je vynikající, že i v případě zranění nejlepší střelkyně (s PV), neúčasti, nebo střeleckého výpadku některé z hráček, jsou děvčata schopna se vzájemně doplnit či nahradit.

BK Vyškov - SŠMH Brno B (6:11,19:18,17:7,13:6)
Slouková Daniela 16, Ďurišová Pavlína 11, Beránková Anna 9, Doleželová Hana 8, Ščudlová Eva 8, Satoriová Kateřina 2, Slouková Sandra 1

Další zápas nás čeká za 14 dní s posledním týmem, venku ve Šlapanicích, kde si zahrají hlavně děvčata méně zkušená a méně vytěžovaná.