Povinné vítězství děvčat U15 v Uh.Brodě

O víkendu 18.března jsme po měsíční zápasové pauze sehráli dvě utkání v Uherském Brodě, kam jsme jeli pro dvě povinná vítězství.
Na soupeřky jsme od začátku nastoupili drtivým tlakem, vyhráli jsme jasně každou čtvrtinu a nedali jsme jim žádnou naději na vítězství.
Po čtvrtinách 8:17, 13:19, 7:15 a 12:15 jsme jasně zvítězili i s dosti špatnou úspěšností trestných hodů 33/10.
BK TJ Spartak Uherský Brod – BK Vyškov 40:66 (8:17, 13:19, 7:15, 12:15)
Slouková Daniela 30 (TH6/4), Slouková Sandra 7 (TH1/1), Ščudlová Eva 7 (TH4/1), Růžková Adéla 6 (TH6/0), Doleželová Hana 4 (TH4/0), Gregušová Michaela 4 (TH4/2), Ďurišová Pavlína 4, Beránková Anna 3 (TH2/1), Sychrová Veronika 1 (TH6/1)
Video ze zápasu č.1 zde.

V druhém utkání však naše hráčky pod vidinou jednoduchého vítězství nastoupili s menším důrazem v obraně, dopouštěli se mnoha ztrát a nebyli schopny proměnit jednoduché šance. Proto jsme také prohrávali po první čtvrtině 6:4. Na začátku druhé čtvrtiny pak pokračovala útočná nemohoucnost našeho týmu. Soupeřky vedli 11:4 a naše hráčky nebyli schopny proměnit jednoduché koše. Střeleckou smůlu se podařilo prolomit až po čtyřech minutách hry a dokonce jsme poločas vyhráli 15:16. Utkání jsme rozhodli v třetí čtvrtině (8:23), i přes nepříliš přesvědčivý výkon mladých rozhodčích.
Je dobré že se podařilo vyhrát i přes bodový výpadek Danky a Sanky Sloukových, ale úspěšnost trestných hodů (spíše tedy neúspěšnost TH 33/10 a 7/1) je varováním kdy nám tyto body budou chybět proti nejlepším soupeřům.
BK TJ Spartak Uherský Brod – BK Vyškov 32:49 (6:4, 9:12, 8:23, 9:10)
Beránková Anna 10, Slouková Daniela 6, Gregušová Michaela 6 (TH4/0), Růžková Adéla 6, Sychrová Veronika 5 (TH2/1), Slouková Sandra 4 (TH1/0), Doleželová Hana 4, Ščudlová Eva 4, Ďurišová Pavlína 4
Video ze zápasu č.2 zde.

Chtěl bych poděkovat i za natočené video z obou zápasů - Michalovi Gregušovi (pod článkem je vždy odkaz na Youtube).
Za 14 dní nás čeká těžký zápas o druhé místo s celkem Valosun KP Brno B na domácí palubovce v 10.00 a 12.00.
Srdečně zveme diváky a fanoušky basketbalu.