Dívky U17 na turnaji v Brně třetí

V termínu 8.-10.září 2017 se konal turnaj pořádaný klubem BBK Brno, hraném převážně v moderních halách kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích.
V pátek na úvod turnaje jsme se střetli s domácím družstvem BBK Brno, které až teprve tento rok bude hrát s námi v soutěži. Soupeřky však nedosahovali našich kvalit a jednoznačně jsme jej porazili. V zápase si zahráli i dívky hrající kategorii U13 (a letos i U15) Emma, Nella Beránkovi a Sabina Gregušová, neudělali ostudu, dali si nějaké koše a hráli na jejich věk velmi dobře.

BBK Brno-BK Vyškov 28:55 (6:13,9:14,10:18,3:10)
Ščudlová Eva 13, Beránková Anna 8, Gregušová Michaela 6, Slouková Sandra 6, Růžková Adéla 6, Beránková Nella 4, Ďurišová Pavlína 4, Doleželová Hana 4, Jakabová Katka a Gregušová Sabina 2

V sobotu jsme hráli dvě utkání.
Nejprve proti Jevíčku, ale soupeři opět nedosahoval herně naší úrovně, a jasně jme jej přehráli.
Jevíčko-BK Vyškov 20:42 (6:12,6:10,2:10,6:10) - celý zápas na Youtube
Beránková Anna 6, Doleželová Hana 6, Růžková Adéla 6, Slouková Daniela 6, Ďurišová Pavlína 4, Ščudlová Eva 4, Jakabová Katka 4, Slouková Sandra 2, Sychrová Veronika 2, Kufčáková Aneta 2

Poslední zápas jsme hráli o vítězství ve skupině a nastoupili jsme proti družstvu Šlapanic jako favorité (vloni jsme s nimi vyhráli všechny čtyři utkání v soutěži U15). Začali jsme drtivým tlakem (čtvrtina 4:17) a v sedmé minutě druhé čtvrtiny jsme vyhrávali dokonce o 19 bodů. Soupeř však do poločasu náskok stáhl na 18:29. Ve třetí čtvrtině však naše hráčky nebyli schopny vstřelit koš z mnoha jasných šancí a za třetí čtvrtinu dali pouze 6 bodů. V poslední čtvrtině i přes spoustu pokusů jme dali pouhý 1 koš, prohráli ji 11:2 a šli jsme do prodloužení, kde soupeř rozhodl jediným košem "šťastnou" trojkou. Bohužel naše neschopnost v druhém poločase dát koš z mnoha vybudovaných šancí, kdy jme dali pouze 4 koše za celý poločas, nás odsoudila k druhému místu ve skupině a pouze ke hře o třetí místo.
Šlapanice-BK Vyškov 40:37 (4:17,14:9,8:6,11:2,pr.3:0) - celý zápas na Youtube
Jakabová Katka 6, Sychrová Veronika 6, Slouková Daniela 5, Doleželová Hana 4, Gregušová Michaela 4, Růžková Adéla 4, Ščudlová Eva 4, Beránková Anna 2 Ďurišová Pavlína 2

V neděli jsme po domluvě s pořadatelem hráli ještě miniturnaj o třetí místo mezi týmy BBK Brno, BK Vyškov a Znojmem.
Nejdříve jsme nastoupili proti týmu Znojma. Od začátku měl náš tým jasnou převahu, takže jsme zapojili opět mladší děvčata (Emma, Nella Beránkovi a Sabina Gregušová), která budou tento rok již hrát i soutěž U15.
Znojmo-Vyškov 20:29 (3:12,0:8,8:7,9:2) - celý zápas na Youtube
Doleželová Hana 6, Ščudlová Eva 4, Jakabová Katka 4, Slouková Daniela 4, Ďurišová Pavlína 3, Beránková Anna 2, Gregušová Michaela 2, Gregušová Sabina 2, Slouková Sandra 2

V druhém utkání s BBK Brno probíhalo podobně s naší jasnou převahou. Vyhráli jsme a v závěru utkání se dokonce povedla Aničce Beránkové "šťastná" trojka, vystřelená téměř z půlky v poslední sekundě utkání, kterou máme také natočenou na videu.
BBK Brno-BK Vyškov 23:53 (2:10,4:16,10:10,7:17) - celý zápas na Youtube
Beránková Anna 13, Ščudlová Eva 12, Růžková Adéla 10, Jakabová Katka 8, Kufčáková Aneta 4, Doleželová Hana 2, a Gregušová Michaela 2, Slouková Sandra 2

Turnaj můžeme zhodnotit z hlediska přípravy U15 dívek na novou sezónu a integraci mladších do týmu velice pozitivně.Méně kladně už můžeme hodnotit jako družstvo dívek U17, které se sobotní prohrou se Šlapanicemi ošidili o možnost hrát s kvalitním soupeřem. Je potřeba stále sbírat zkušenosti, prohru hodit za hlavu a poučit se ze svých chyb.

Závěrečné finále vyhrálo družstvo Šlapanic až v dramatickém prodloužení.
Výsledné umístnění turnaje U17 dívek:
1. Šlapanice
2. Borotín
3. BK Vyškov
4. BBK Brno
5. Znojmo

(za video děkujeme M.Gregušovi)

Jaroslav Beránek11.9 2017