První zápas U15 dívek a hned dvě výhry

V sobotu 30.9. mělo první zápas na domácím hřišti nové družstvo U15 dívek, poskládané z pěti mladších hráček soutěže U17 (13-14let) a čtyř ještě mladších z U13 (11-12roků).
Přijelo k nám družstvo Sokolu Šlapanice, tradičně doplněno hráčkami z KP Brno. Soupeřky měly výraznou výškovou i váhovou převahu a již v páté minutě první čtvrtiny se dostaly do vedení 0:6, které však bylo nejspíš způsobeno nervozitou a následným neproměňováním našich dobrých šancí. Od této doby však naše hráčky zlepšily presingovou obranu, získali několik míčů a čtvrtinu zakončily stavem 7:9. V druhé čtvrtině již tak dokonalou obranu ještě zlepšily, přitvrdily a soupeřkám nedovolily dát žádný koš ze hry a čtvrtinu vyhrály 13:2 (poločas 20:11). Třetí čtvrtina byla vyrovnaná, ale bohužel se nám nejdříve zranila nejvyšší naše hráčka Aneta Kufčáková (zlomenina nebo vymknutý palec) a na konci čtvrtiny si po vstřelení koše vymkla kotník naše nejlepší obránkyně Anička Beránková (stav 29:22). Vedení se nám dařilo v pohodě držet do šesté minuty poslední čtvrtiny, než se "podařilo", našemu "domácímu" rozhodčímu, vypískat během 15 sekund naši nejvyšší hráčku Míšu Gregušovou (za stavu 38:31). Zápas tedy dohrávaly Eva Ščudlová (14roků), Hanka Doleželová (13roků), Nella Beránková (11roků), Anežka Bodnárová (12roků) a Sabča Gregušová (12roků). Přesto že soupeřky měly výraznou fyzickou i výškovou převahu, tak všechna děvčata i menší U13 podala vynikající výkon a zaslouženě vyhrála.
BK Vyškov-Sokol Šlapanice 45:42 (7:9,13:2,9:11,16:20) Youtube
Hana Doleželová 17 (8/1), Eva Ščudlová 14 (vynikající šestky 15/8), Anička Beránková 7 (2/1), Nella Beránková 3 (2/1), Anežka Bodnárová 2, Míša Gregušová 2

Do druhého zápasu zkusila nastoupit Anička Beránková (po zchlazení a rozhýbání kotníku) a i přes mírnou bolest zvládla odehrát celý zápas. Hned od začátku soupeřky pod velkým tlakem chybovaly, naše dívky proměňovaly své střely a již od prvních minut šli do jasného vedení, které udržely po celý zápas, i když v druhé půlce zápasu nastupovaly v pětce vždy dvě mladší hráčky (z U13).
BK Vyškov-Sokol Šlapanice 68:52 (18:9,23:17,16:7,11:19) Youtube
Eva Ščudlová 25 (6/3), Míša Gregušová 15 (2/1), Anička Beránková 12 (4/2), Hana Doleželová 8, Anežka Bodnárová 4, Sabča Gregušová 4 (2/2)

Chtěl bych zmínit výborný výkon všech hráček, ať už jde o výbornou fyzičku kdy starší hráčky musely kvůli zranění či vyfaulování vydržet na hřišti i bez střídání, nebo s velkou dávkou odehraných minut (průměrně cca dva zápasy po 35 minutách).
Z prvního zápasu musím vyzdvihnout nejenom Aničku Beránkovou, která opravdu téměř dokonalou obranou po celý zápas brzdila rozehrávku soupeřek a získávala míče s pomocí spoluhráček. Vynikající výkon podala také Hanka Doleželová (17bodů), velice aktivní v útoku i obranou hrou Evča Ščudlová (14bodů a výborné šestky 15/8) a špičkovou obranou/doskokem a výpomoc předvedla Míša Gregušová.
V druhém zápase musím vyzdvihnout vynikající útočnou hru Evy Ščudlové (25bodů a šestky 6/3), Míši Gregušové (15 bodů a šestky 2/1) a ocenit i výkon Aničky Beránkové (12 bodů a šestky 4/2), která i z mírně vyvrknutým kotníkem absolvovala téměř celý zápas a i Hanka Doleželová podala výborný výkon, bohužel ale odehrála méně minut kvůli zbytečným faulům již nemohla nastupovat.
V obou zápasech musím zmínit i vynikající herní výkon mladších děvčat U13 Emmy a Nelly Beránkových, Anežky Bodnárové a Sabinky Gregušové, které byly nebojácné, daly si několik košů a předvedly i mnoho pěkných herních akcí.
Doporučuji čtenářům shlédnout přiložené odkazy, aby sami viděli, jaký opravdu vynikající výkon všechna děvčata podala.

Jaroslav Beránek2.10 2017