Vítr vál po cestě i do našich košů U13 v Kyjově

Toto nedělní odpoledne se náš tým U13 vydal na větrnou cestu do Kyjova. Přičemž dopoledne nebylo jisté, zda vzhledem k onemocnění pěti hráčů budeme schopni k zápasům vůbec nastoupit, nakonec jelo 11 statečných. Začátek prvního zápasu začal ve zběsilém tempu a celá čtvrtka se více podobala sprintérským závodům než basketbalu a z rychlých protiútoků těžil body soupeř (1:20). Ve druhé čtvrtce tempo o maličko polevilo a sklidnil se i náš útok, bohužel ale bez bodového výsledku, navíc se stihl vyfaulovat náš hráč (1:10). Po poločase vyškovští začali hrát basket, který umí, leč střelba se opět nedařila (2:13), což se zlomilo až v závěrečné čtvrtině (10:16). Ač se naši hráči snažili, díky špatným doskokům a neúspěšné sřelbě prohráli 14:59. Do druhého zápasu jsme díky vstřícnosti soupěře nastoupili ve dvanácti a posila byla zejména pod košem znatelná, navíc jsme postavili pětku chlapců a pětku dívek. Ač první čtvrtka skončila 2:20, v té druhé děvčata předváděla ukázkovou obranu a soupeře do vymezeného území téměř nepustila (1 tříbodový hod, 3 body z 10 šestek a pouze 4 body za dva) a navíc přidala 8 líbivých košů (8:10),  nedůsledná obrana chlapců i potíže s rozehrávkou zapříčinily skóre třetí čtvrtky 0:19. Děvčata opět velmi pěkně bránila, byť střelba se už tak nevedla a závěr zápasu zvládla 4:15 a celý zápas pak skončil 14:64. Tedy trochu to vypadlo jako když vítr vál směrem na naše koše. Nicméně výsledek zápasu proti tak kvalitnímu soupeři jakým Kyjov bezesporu je, není vůbec špatný. 

Barbora Bodnárová29.10 2017