Nečekaná výhra U15 dívek s BK Žabiny Brno B

Tuto sobotu děvčata U15 hrála na domácím hřišti s týmem BK Žabiny Brno B.
Naše děvčata, oslabena o čtyři hráčky, nastoupila v pouze sedmi a jak již bývá zvykem, neproměňováním dvojtaktů a lehkých střel z podkoše umožnili soupeřkám vedení v deváté minutě 4:14. Naštěstí děvčata do konce čtvrtiny dala ještě rychlé tři koše, dostali se na dostřel soupeře a čtvrtinu zakončili 10:14. Pak již s mírně zlepšenou úspěšností v zakončení vyhráli 2. i 3. čtvrtinu. Ještě v poslední minutě utkání soupeřky stáhli naše vedení až na 44:42, ale naštěstí jsme vstřelili rozhodující koš a nečekaně, pouze v sedmi hráčích, zaslouženě vyhráli 46:42.
BK Vyškov-BK Žabiny Brno B 46:42 (10:14,16:10,12:9,8:9) video na Youtube
Eva Ščudlová 16 (4/0), Míša Gregušová 14 (1/0), Hanka Doleželová 8 (2/1), Anička Beránková 6, Sabča Gregušová 2

V druhém utkání soupeřky začali zdvojovat při přecházení půlky hřiště, s čím měli naše rozehrávačky veliké problémy, následovalo spousta ztrát a první čtvrtinu jsme prohráli 11:16. Poté si děvčata zvykla na zdvojování, dělala méně chyb a nepříliš dokonalé zdvojování hráče s míčem občas i potrestali rychlým přenesením hry a lehkým košem. Všechny další čtvrtiny jsme již vyhráli a utkání zalouženě zakončili vítězstvím 54:47.
BK Vyškov-BK Žabiny Brno B 54:47 (11:16,17:13,13:8,13:10) video na Youtube
Anička Beránková 15 (1trojka), Eva Ščudlová 14 (4/0), Hanka Doleželová 12, Míša Gregušová 9 (5/3), Sabča Gregušová 2, Veronika Sychrová 2