Dívky U15 se stávají lídry v soutěži

Tuto sobotu děvčata U15 hrála na domácím hřišti s vedoucím týmem soutěže BK Blanskem.
Naše děvčata nastoupila oslabena o hráčku základní pětky Hanku Doležalovou s dvěma novými spoluhráčkami Eliškou Vondrůškovou a Lenkou Rotreklovou (věk U13). Přesto i s neproměňováním lehkých střel zpodkoše vyhráli první čtvrtinu 14:10. Bohužel před koncem poločasu náš náskok soupeřky dorovnali na poločasových 22:22. Naštěstí ve třetí čtvrtině dokonalou obranou zrušili soupeřovu rozehrávku, lehkými koši trestali soupeře a čtvrtinu jasně vyhráli 17:6. Celý zápas jsme pak v poklidu dohráli vítězně 50:42.
BK Vyškov-BK Blansko 50:42 (14:10,8:12,17:6,11:14) video na Youtube
Eva Ščudlová 20 (8/6), Anička Beránková 18, Míša Gregušová 5 (2/1), Eliška Vondrůšková 4, Anežka Bodnárová 2, Aneta Kufčáková 1 (2/1)

Druhé utkání se soupeřky drželi pouze do poločasu, kvůli chybám v přihrávkách a neúspěšnému zakončování lehkých šancí (24:23). Pak ovšem děvčata opět zapla na 110%, soupeřkám maximálně znesnadnili rozehrávku, získané míče proměňovali v koše a vyhráli čtvrtinu 22:10. Zápas zaslouženě vyhráli 59:46.
BK Vyškov-BK Blansko 59:46 (14:15,10:8,22:10,13:13) video na Youtube
Eva Ščudlová 25 (6/6), Anička Beránková 14, Míša Gregušová 8 (2/0), Nella Beránková 4, Aneta Kufčáková 4, Sabča Gregušová 2, Anežka Bodnárová 2

Vyzdvihnout nejen za výborný bodový výkon, ale i za vynikající obranu Evu Ščudlovou (v 1. zápase 20b a v druhém 25b, šestky 14/12) a Aničku Beránkovou (v 1. zápase 18b a v druhém 14b, šestky 4/0). Také Míša Gregušová výbornou obranou a vynikajícím doskokem přispěla k našemu vítězství, zatím má však rezervy v zakončení a čekáme od ní v budoucnu vyšší počet bodů.
Po dvou výhrách se naše děvčata posunula na vedoucí příčku v tabulce a za 14 dní v neděli nás čeká lehký soupeř TJ Sokol Kobylí (poslední tým v tabulce, zatím bez vítězství)