Vítězství dívek U17 v Prostějově

V neděli 29.ledna naše družstvo U17 dívek přijelo na utkání do Prostějova.
Dívky začaly velmi dobrou obranou, již od začátku vedly a čtvrtinu vyhrály 6:10.
Na začátku druhé čtvrtiny však několika chybama v obraně obdrželi od soupeřek šňůru košů a ztratili vedení (ve třetí minutě 13:12). Pak už se vyvarovaly velkých chyb a poločas s přehledem vyhrály 13:17.
Ve čtvrté části hry odskočily soupeřkám šňůrou čtyř košů v řadě, až na rozdíl dvanácti bodů v páté minutě hry. Bohužel pěti koši v řadě během dvou minut dostal soupeřky opět na kontaktní dva body, naštěstí se děvčata probrala, zlepšila obranu a zaslouženě vyhrála 38:42.

V zápase se nám dařilo zahrát velké množství rychlých protiútoků, které ale zatím proměňujeme s nižší úspěšností. Obrana děvčat 1na1 se také výrazně zlepšila, občas však dochází k fatálním výpadkům, kdy náš obránce nechá svou střílející hráčku doskakovat a dávat velmi lehké body (a pouze se na ni dívá). Pochvala za pěkný bodový výkon patří Dance, Hance a Adéle.

Již minulý zápas v Lipníku naznačil velké zlepšení, které děvčata potvrdily zaslouženě vítězným zápasem v Prostějově.

OP Prostějov - BK Vyškov 38:42 (4:19,8:19,12:19,15:26) video na Youtube
Slouková Daniela 11, Doleželová Hana 8, Růžková Adéla 8, Ščudlová Eva 6, Beránková Anna 4, Gregušová Michaela 4, Ďurišová Pavlína 1

Následující domácí zápas z družstvem Šlapanic nás čeká v nezvyklém čase ve čtvrtek 15.února v 17.15 hod.