Dvě vítězství U15 dívek v Brně s Žabiny B

V neděli 18.2. jsme jeli na zápas do Brna na BK Žabiny B, které jsou aktuálně na třetím místě. Zatím s naším týmem jako jediní byli schopni uštědřit porážku děvčatům z Uherského Brodu.
Zápas naše děvčata začala velmi dobrou obranou i dobrou úspěšností střelby a jasně soupeřky přehrály v první čtvrtině 7:18. V druhé čtvrtině vinou zhoršeného proměňování šancí, soupeř snížil naše vedení až na 16:18 v deváté minutě, naštěstí jsme ale rychlými čtyřmi koši odskočily na poločasových 17:26. Poté děvčata již nedala soupeřkám šanci, ve třetí čtvrtině je výbornou obranou (soupeřky daly pouze tři koše) a úspěšným rychlým protiútokem přehrály 6:19. V poslední čtvrtině se již soupeřky nevzchopily a prohrály velkým konečným rozdílem 33:62Výborný výkon předvedla všechna děvčata a zmínit musím i parádních 8 bodů nejmladší Nelly Beránkové (12 roků).

BK Žabiny Brno B - BK Vyškov (7:18,10:8,6:19,10:17) video na Youtube
Gregušová Michaela 15 (2/1), Doleželová Hana 13 (8/5), Ščudlová Eva 11 (8/2 a 1 trojka), Beránková Anna 9 (1/1), Beránková Nella 8 (2/0), Kufčáková Aneta 4 (2/0), Emma Beránková 2

V druhém zápase však naše dívky poněkud zaspaly a už v sedmé minutě vinnou neproměňováním i vyložených šancí prohrávaly 9:2. Naštěstí se koncem čtvrtiny probudily a náskok soupeřek stáhly na hratelných 11:8. I když nám soupeřky v druhé čtvrtině odskočily až na rozdíl devíti bodů, byla děvčata vždy schopna odpovědět a poločas prohrála "pouze" 17:23. Ve třetí čtvrtině však soustavným tlakem otočily zápas ve svůj prospěch, když udržely soupeřky na pouhých třech daných koších ze hry a vyhrály ji jasně 9:18. V poslední čtvrtině jsme i přes tlak soupeřek a v závěru i s vyfaulováním Evy Ščudlové a Hanky Doleželové opět udržely soupeřky na pouhých třech koších ze hry a utkání dohrály do vítězného konce 41:51.
Pochvala patří Aničce Beránkové, která dvanácti body ve třetí čtvrtině otočila vedení na naši stranu a dala celkem 26 bodů (z toho 22 bodů v druhém poločase). Velká pochvala patří také za výborný vyrovnaný výkon v obou utkáních a vynikající šestky (10/7) Hance Doleželové.

BK Žabiny Brno B - BK Vyškov (11:8,12:9,9:18,9:16) video na Youtube
Beránková Anna 26, Doleželová Hana 10 (2/2), Ščudlová Eva 7 (4/1), Gregušová Michaela 6 (1/0), Beránková Nella 2