Výhra U17 ve Valašském Meziříčí s druhým v tabulce

V sobotu 7.4. naše družstvo hrálo odvetný zápas ve Valašském Meziříčí, aktuálně na druhém místě tabulky. Předchozí utkání na domácím hřišti dopadlo naší prohrou o dvacet bodů (44:64), ale naše družstvo zlepšující se každým zápasem jelo sehrát důstojnou partii.

Již od začátku utkání naše děvčata byla vyrovnaným soupeřem, i když měly výškový i váhový deficit vůči soupeřkám a po první čtvrtině byl stav 12:11. V druhé čtvrtině jsme ztížili rozehrávku soupeře, zrychlila se naše útočná hra a i přes mnoho neproměněných šancí jsme se dostali do vedení 17:21 (2.čtvrtina 5:9).
Z obdržených 17 bodů (za poločas) nám však dala kapitánka soupeře, vysoká a mohutná pivotka, 11 bodů (5košů ze hry).
Druhý poločas však dívky začaly silovou obranou nejlepší hráčky soupeře, zamezily jí snadné naběhnutí ke koši a fyzicky jsme ji velmi dobrou obranou (hráček Danky S. a Pavíny Ď.) dovolily vstřelit do konce utkání pouze jeden jediný koš ze hry. V návaznosti na velmi dobrou obranu, jme zlepšily proměňování rychlých protiútoků a statická zóna soupeřek s velmi dobrým pohybem našich hráček v útoku i s proměňováním střel, znamenala výraznou porážku soupeřek 36:51 (poslední čtvrtina 9:19).

Valašské Meziříčí - Vyškov 36:51 (12:11,5:9,10:12,9:19) Video na Youtube
Slouková Daniela 17 (2/1), Beránková Anna 10, Ščudlová Eva 9 (4/2 a 1 trojka), Doleželová Hana 6, Růžková Adéla 6 (2/0), Jakabová Kateřina 2, Ďurišová Pavlína 1 (2/1)

Musím pochválit opravdu všechny naše hráčky za jejich nejlepší výkon v sezóně a byl bych rád, aby takový výkon předvedla děvčata i v plánované kvalifikaci na ligu, koncem května.

Zveme všechny příznivce na poslední domácí zápas s Mohelnicí v neděli 15.4. v 10.00hod.

Jaroslav Beránek9.4 2018