Konečné druhé místo v soutěži U15 dívek

Tuto neděli 13.5. děvčata přivítala na domácím hřišti družstvo Lanžhotu, které zatím v soutěži vyhrálo pouze 6 zápasů, přičemž jedno s naším týmem (z celkových 26 utkání). Nastupovali jsme oslabeni o zraněnou hráčku základní sestavy Míšu Gregušovou.
První zápas začali soupeřky trochu lépe a ve čtvrté minutě vyhrávali 3:7, ale do konce čtvrtiny jsme zlepšeným útokem čtvrtinu otočili v náš prospěch (16:10) a zlepšenou hrou šli do vedení v poločasu až na rozdíl 17 bodů (34:17). Poté již děvčata zvolnila, více se střídalo a i přes obě prohrané čtvrtiny (8:12 a 10:14) vyhrála utkání 52:43.
BK Vyškov - Lanžhot 52:43 (16:10,18:7,8:12,10:14) video na Youtube
Doleželová Hana 18, Beránková Anna 15 (4/1), Ščudlová Eva 11 (1/0), Vondrušková Eliška 8

Druhý zápas dívky začaly soustředěně a hned od úvodních minut šli do vedení a jasně přehrávali soupeřky (po 1. čtvrtině 14:6), i ve druhé čtvrtině navyšovali vedení až do sedmé minuty až na rozdíl 14 bodů (22:8), ale konec poločasu jim nevyšel a vyhráli pouze 24:19. V druhém poločase však děvčata přidala a vyhrála ji 40:29. Ale bohužel pak děvčata od páté minuty (stav 46:39) už nebyla schopna dát koš, nechali si dát 5 bodů v poslední minutě a 18 sekund před koncem šli do vedení 46:47. Přesto naše dívky ještě měli šanci výsledek zvrátit, po oddechovém čase totiž vyhazovali z autu na soupeřově polovině, naše šance otočit výsledek zápasu bohužel ztroskotala na tak základní dovednosti jako je přihrávka, nepodařilo se nám totiž přesně nahrát z autu a naše dívky nechali soupeřky udržet míč až do konce, bez jakéhokoli tlaku, snahy či nasazení. Přesto musím zhodnotit výkon v zápasu jako velmi dobrý (až na posledních 5 minut), kdy na rozdíl od prvního zápasu, se bodově prosadilo sedm hráček z osmi.

BK Vyškov - Lanžhot 46:47 (14:6,10:13,16:10,6:18) video na Youtube
Beránková Anna 13 (3/0, 1 trojka), Doleželová Hana 11 (4/1) Beránková Nella 7 (2/1), Vondrušková Eliška 6 (2/0), Ščudlová Eva 6 (4/2), Kufčáková Aneta 2, Gregušová Sabča 1 (2/1)

Umístění děvčat na výsledném druhém místě je zasloužené, bohužel škoda těch pár proher ze "slabšími" týmy. Všechny hráčky ale musím pochválit za výkony, podávané v dlouhé a náročné sezóně (28 zápasů - 21 výher/7 proher).
Těší mě také viditelné zlepšení jednotlivých hráček a doufám že zkušenosti zúročí v nastávající kvalifikaci na ligu U17 tuto neděli v Prostějově.