Druhé místo v kvalifikaci U17 dívek

V neděli 20.5. se konalo v Prostějově první kolo kvalifikace na ligu U17 dívek.

První zápas proti BBK jsme dle očekávání zvládli a vyhráli jasně 110:34. Soupeřky jsme znali z naší soutěže, když v této sezóně bez vítězství skončily na posledním místě.

Druhý a rozhodující zápas o přímý postup následoval s týmem domácího Prostějova. Soupeřky jsme již letos v soutěži 2x porazily, takže jsme jeli na utkání jako favorité, ale byl očekáván velice tuhý boj.
Bohužel před utkáním si při rozcvičování podvrtla koleno Anička Beránková a dále také pro dřívější zranění kotníku nenastoupila Míša Gregušová. Do zápasu jsme tak nastupovali bez dvou hráček základní sestavy. To se promítlo především v prvním poločase na slabší obraně a velice špatném (až téměř žádném) obraném doskoku. Až v druhém poločase děvčata byla rovnocenným soupeřem domácího týmu, ale bohužel opět se nám vrátila, jako již mnohokrát v sezóně, bídná úspěšnost v zakončení, kdy i po spoustě vyložených šancí nebyly schopny dát koš. I přes nejlepší výkon v sezóně Adélky Růžkové (10 bodů) a jejímu neuvěřitelnému množství doskoků, kdy v útoku a obraně doslova létala nad hlavami soupeřek, jsme bohužel nebyli schopni hráčkám Prostějova konkurovat. Už stojí za zmínku jenom dobrý bodový výkon Evy Ščudlové (10 bodů) a také naší nejmladší hráčky Elišky Vondruškové (13let - 4 body). Také žalostně nízká úspěšnost trestných hodů našich hráček (20/5) způsobila naši zaslouženou prohru.

Vyškov - Prostějov 38:50 (9:17 17:32 25:46)
Růžková Adéla 10, Ščudlová Eva 10 (4/1), Slouková Daniela 6 (6/2), Doleželová Hana 5 (4/1), Eliška Vondrušková 4 (2/0), Ďurišová Pavlína 3 (4/1)

Za 14 dní nás čeká ještě 2. kolo kvalifikace s družstvem Poděbrad, které budeme hrát v sobotu 2.6. na domácí palubovce a odvetu hned druhý den v Poděbradech. Vítěz bude postupovat a při rovnosti vítězství rozhoduje součet bodů obou utkán.