Vyškovský basketbal ve Francii

Když v únoru přišla trenérovi děvčat U15 pozvánka na mezinárodní turnaj ve Francii, zdála se být účast našeho malého basketbalového klubu jako z říše snů.Díky velké finanční i morální podpoře oddílu BK Vyškov, města Vyškova, Českého basketbalového svazu i rodičů se jedenáct hráček se dvěma trenéry BK Vyškov nalodilo do minibusu a těsně před půlnocí 19. dubna 2018 vyrazilo do 1300km vzdáleného Wasquehalu (malého městečka nedaleko Lille).Zde se uskutečnil první ročník mezinárodního basketbalového turnaje děvčat U15 za účasti 16 týmů z celé Evropy – Anglie 1, Česká republika 1,Francie 6, Itálie 1, Polsko2, Rakousko 1, Slovinsko 3, Švédsko 1. 
Naše děvčata byla zařazena do skupiny D spolu s francouzskými Neuville en Ferrain a AmicaleCondettea vítězem celého turnaje italským Costa Basket. V prvních zápasech působily naše hráčky zakřiknutě (svou daň si vybrala tréma z tak velkého turnaje v cizině) a byla patrná i únava z dlouhé cesty. S tím se děvčata ale postupně vyrovnala a zápas od zápasu se zlepšovala a nutno říci, že předváděla basketbal, za který se rozhodně nemusela stydět.Od prvních proher ve skupině se tým přes vyhraná utkání v osmifinále nakonec posunul na konečné čtrnácté místo. Sportovně musíme přiznat, že některým týmům (zejména mistry republikových basketbalových soutěží z Itálie, Slovinska, Francie) jsme herně nebyli schopni konkurovat. O to cennější je nominace Aničky Beránkové do sobotního večerního ALL STARS GAME, kde skvěle reprezentovala v atmosféře, která si nezadala se zápasy NBA.
 Na tomto turnaji však nebylo až tak podstatné, kdo vyhraje, či prohraje, mnohem důležitější bylo setkání s lidmi stejně postiženými láskou k tomuto krásnému sportu, možnost vidět naživo hrát nejlepší evropské hráčky basketbalu U15, společně povečeřet, ochutnat francouzské speciality připravené rodiči místních hráček, fandit vplnězaplněné hale při nádherných semifinálových a finálových zápasech,užívat si přátelskou atmosféru, která byla všudypřítomná během celého turnaje a strávit s celým týmem čtyři krásné košíkovou naplněné dny. 
 Ještě jednou za celým tým děkujeme za podporu! 
Barbora Bodnárová (asistentka trenéra) a Jaroslav Beránek (trenér) 

 Foto 1. zleva nahoře:Sabina Gregušová, Eva Ščudlová, Michaela Gregušová, Anežka Bodnárová, Eliška Vondrušková, Anna Beránková; zleva dole: Nella Beránková, Hana Doleželová, Emma Beránková, Lenka Rotreklová, Aneta Kufčáková.\

David Slouka27.7 2018