Labský pohár 2018

V termínu od 7.9. do 9.9. se naše děti z U 10 zúčastnily 25. ročníku labského poháru v Pardubicích. Bohužel již v týdnu před turnajem postihlo některé naše hráče zranění, a tak jsme odjížděli v pouhých deseti.
Zápasy ve skupině 
BK Vyškov – BA Sparta dívky 72:6 V pátek, necelou hodinu po našem příjezdu, jsme nastoupili proti týmu BA Sparta Praha. Naše děti, jako by za sebou neměli téměř tříhodinovou cestu, doslova smetly Spartu v poměru 72:6. Bohužel se při tomto utkání zranil další z vyškovských hráčů a do dalšího dne jsme nastupovali v devíti. 
BK Ústí nad Orlicí – BK Vyškov 58:28  Rozlosování ve skupině nám příliš nepřálo a druhý den jsme se utkali s favority celého turnaje. Z celkem Ústí nad Orlicí jsme trochu zaspali začátek a celý tým působil poněkud unaveně. Velký počet ztrát byl jednou z příčin zasloužené výhry soupeře. 
Sokol Hradec Králové – BK Vyškov 33:27  Ve druhém utkání sobotního programu jsme nastoupili proti nám již známému soupeři: Lvice z Hradce Králové. Chtěli jsme jim vrátit porážku z finále turnaje v Brandýsu nad Labem a naše děti nastoupily po prvním sobotním zápasu jako vyměněné. Značné zlepšení bylo především ve zrychlení a zpřesnění přihrávek a v uvolňování bez míče. I přes obrovské nasazení však náš tým prohrál, a to o pouhých šest bodů. 
BK Pardubice – BK Vyškov 51:35  Ve třetím sobotním zápasu náš čekal soupeř největší a následný finalista turnaje – BK Pardubice. Naši hráči nastoupili s podobným nasazením jako s Hradcem a výborným pohybem a střelbou jsme favorita zaskočili a po více než tři čtvrtiny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Celý zápas jsme se tahali o pár bodů. V poslední čtvrtině se bohužel u dětí projevila únava z náročného dne (pardubických hráčů bylo 15 a nás jenom 9) a soupeři se podařilo bodově utrhnout a dovést tak zápas k vítězství. Nicméně se našemu týmu podařilo nasázet pardubickým 35 bodů, což bylo vůbec nejvíc ze všech soupeřů celého turnaje. 
Zápasy o konečné umístění 
BK Vyškov – SK UP/BCM Olomouc 62:34 V neděli ze sebe děti rychle otřepali sobotní porážky a na hráče Olomouce doslova vlétli jako uragán. Tato výhra vyškováky nabudila a na poslední zápas na turnaji nastupovali, jako by šli do finále… 
BK Vyškov – BŠ Praha 72:40  Proti pražským tygřicím byla hned od začátku vidět větší bojovnost a touha po vítězství a všichni bojovali jako lvi. Od druhého poločasu to byla exhibice a soupeři jsme nasázeli 72 bodů.  Soudržnost, bojovnost a práce BK Vyškov byla naprosto úžasná a děti zaslouženě, i v tomto omezeném počtu, získaly s bilancí tří porážek a tří vítězství desáté místo. Jejich kolektivní hra zaskočila i silnější protivníky a děti sklízely uznání i od nich. Celý víkend si užili jak děti, tak i rodiče. Při příznivějším losu ve skupině, jsme mohli pomýšlet i na podstatně lepší umístění, ale takový je sport.… Každopádně každý z hráčů podal výkon, za který se opravdu nemusel stydět a každý bodoval. 
Sestava: Maty Kuhn, Ondra Kučera, Jindra Mittner, Tomáš Paluda, David Sirotek, Nelly Španělová, Michal Valečko, Jirka Vyškovský, Robert Wilhelm, Ondra Zeman. 
Konečné pořadí turnaje: 1. BA Sparta chlapci 2. BK Pardubice 3. BC Vysočina 4. Sokol Hradec Králové 5. BK Studánka Pardubice 6. SŠB Pardubice 7. BK Ústí nad Orlicí 8. BC Slaný 9. Sokol Dubeč 10. BK Vyškov 11. BŠ Praha 12. SK UP-BCM Olomouc 13. Loko Trutnov chlapci 14. BA Sparta dívky 15. TJ Loko Liberec

Dalibor Paluda20.9 2018