U17 dívky dvě těžká vítězství v Tišnově

V sobotu dne 17.11. jsme vyjeli do Tišnova a očekával se těžký boj o první místo v tabulce. Domácí tým stejně jako náš měl zatím 4 výhry ze čtyř odehraných utkání. Do utkání jsme nastupovali oslabeni o naši nejlepší vysokou hráčku Adélu Růžkovou a soupeřky tedy měly výškovou převahu.
Naše děvčata začala zápas docela dobrou hrou v útoku i v obraně. Po celou první čtvrtinu se se soupeřkami střídaly ve vedení, ale těsně ji prohrály 15:13. Ve druhé čtvrtině však přestaly hrát koncentrovaně a soupeřky navyšovaly do šesté minuty vedení až na rozdíl devíti bodů (27:18). Pak však naše děvčata přitvrdila v obraně, do konce poločasu nedovolily soupeřkám ani bod a po šňůře 11 bodů v řadě vyhrály poločas 27:29. V druhém poločase však náskok ztratily a soupeřky se opět dostaly do vedení po třetí čtvrtině 40:37. Poté opět začalo dotahování náskoku a již ve třetí minutě šel Vyškov do vedení, ke konci utkání už nepřipustily žádné drama a skóre navýšily až na konečných 49:56 (poslední čtvrtinu vyhrály 9:19).
Tišnov - BK Vyškov 49:56 (15:13,13:16,13:8,9:19)  video na Youtube
Slouková Daniela 14 (4/4), Cichrová Iva 11 (6/3), Slouková Sandra 10, Ščudlová Eva 7 (4/2 a 1 trojka), Gregušová Michaela 7 (2/1), Beránková Anna 5 (2/0 a 1 trojka), Ďurišová Pavlína 2

Druhý zápas začal opět vyrovnaně a do těsného vedení po 1. čtvrtině šly soupeřky 16:15. Bohužel ale špatný výkon v obraně znamenal poločasovou prohru 36:28. I přes naši snahu ve třetí čtvrtině stáhnout náskok soupeře, se rozdíl naopak natáhl do čtvrté minuty až na 10 bodů (44:34). Dívky to však nevzdaly a v sedmé minutě třemi vstřelenými trojkami a košem ze hry soupeřky dotáhly na 50:50 a do poslední čtvrtiny nastupovaly za vyrovnaného stavu 56:56 (třetí čtvrtina 20:28). Do sedmé minuty se průběžně střídala ve vedení obě družstva a poté námi vstřelenou trojkou jsme bodově odskočily od soupeřek a dotáhly utkání do vítězného konce 67:73. Vítězství v zápase nám zajistilo vstřelených pěkných 6 trojek a vynikající šestky Danky Sloukové 12/9.
Tišnov - BK Vyškov 67:73 (15:13,13:16,13:8,9:19)  video na Youtube
Slouková Daniela 23 (12/9), Cichrová Iva 14 (5/1 a 1 trojka), Beránková Anna 13 (3 trojky), Gregušová Michaela 10, Ščudlová Eva 9 (1 trojka), Slouková Sandra 4 (2/1 a 1 trojka)
Do vánoc budeme hrát už pouze na hřištích soupeřů a to BBK Brno, Žďár a Šlapanice. Těžké utkání nás ještě čeká v neděli 9.11. s vysokými hráčkami Žďáru nad Sázavou.