Dívky U17 - upevnění prvního místa v soutěži

Tuto sobotu 9.3. jsme přivítaly na domácím hřišti v boji o první místo soupeřky z Tišnova. Přesto že jsme dvě utkání u nich vyhrály, výsledek druhého utkání dívky otočily až v závěru.
Utkání pro nás začalo dobře, šly jsme do vedení a soupeřky jsme přehrávaly. Na začátku druhé čtvrtiny se bohužel zranila hráčka základní sestavy Adéla Růžková a výkon našich děvčat začal výrazně klesat. Děvčata začala kupit spousty nevynucených chyb, ztráty míče, nedůrazný obranný doskok a ubohé šestky s úspěšností jen 30% (20/6) zapříčinili naši zaslouženou prohru 51:54.
BK Vyškov - Tišnov 51:54 (15:7,13:18,13:16,10:13) video na Youtube
Slouková Daniela 15 (2/0 a 1 trojka), Ščudlová Eva 10 (3/1 a 1 trojka), Beránková Anna 7 (2/2 a 1 trojka), Cichrová Iva 6 (2/0), Gregušová Michaela 6 (4/2), Růžková Adéla 3 (3/1), Slouková Sandra 2, Kufčáková Aneta 2 (4/0)

Do druhého utkání děvčata nastoupila hodně ospale a prohrávaly již od začátku, ale kvůli zlepšené obraně se držely na dosah soupeřek (první čtvrtina 7:8). Potom již naše dívky začaly soupeře přehrávat, šly do poločasového vedení 29:20, které dále navyšovaly až na konečných 64:42. Zlepšeným výkonem v obraně, výrazným snížením počtu ztrát a zlepšením úspěšnosti trestných hodů na 50% (20/10) jsme soupeřky zaslouženě porazily.
BK Vyškov - Tišnov 64:42 (7:8,22:12,11:8,24:14) video na Youtube
Slouková Daniela 23 (6/4), Cichrová Iva 15 (9/2 a 1 trojka), Beránková Anna 8, Slouková Sandra 8, Ščudlová Eva 6 (5/4), Gregušová Michaela 2, Kufčáková Aneta 2