Basketbalový klub Vyškov vyráží na Národní finále ČR 2019!

   V sobotu 6. dubna jsme na domácí palubovce ve Vyškově hostili několik týmů, účastnících se prestižní basketbalové soutěže kvalifikace kategorie U11 mix, kdy první dvě vítězná družstva dále postupují na Národní finále ČR ve Žďáru nad Sázavou. Této soutěže se zúčastnila družstva SK Renocar Podolí, BBK Blansko, BC Vysočina a naše družstvo BK Vyškov, která byla rozdělena do dvou skupin. 
   Po rozlosování skupin nás v prvním duelu čekal výborný tým SK Renocar Podolí, kdy jsme se soupeřem po více než dvě čtvrtiny zápasu vedli takřka vyrovnaný souboj. Do utkání jsme sice nastupovali oslabeni o dva hráče základní sestavy, přesto všichni hráči našeho týmu dali do utkání všechen svůj um a odhodlání zvítězit. Avšak neproměněné střelecké šance, aktivnější hra soupeře a v závěru nedostatečná obrana nás bohužel stála první prohru a i naději na postup do finále. Skóre zápasu 44:55 ve prospěch Podolí. Čekal nás tvrdý boj o 3. místo. 
   V druhém utkání jsme se utkali s týmem BBK Blansko, které v předchozím zápase utrpělo porážku s BC Vysočina, následným finalistou soutěže. Do utkání jsme vstupovali značně ovlivněni výsledkem prvního utkání, což se projevilo hned v úvodu, kdy jsme od soupeře inkasovali šňůru 12 bodového rozdílu. Avšak po prostřídání první pětky našeho celku se utkání proměnilo v živější kolektivní výkon. Dramatický průběh utkání, mocně podpořený vynikajícím publikem, s sebou nesl veškeré atributy mini-žákovského basketbalu. Nasazení hráčů, bojovnost, doskakování míčů a proměňování trestných hodů nás provázelo až do konce utkání, které skončilo pro náš tým vítězně. Konečný výsledek 43:38. Byli jsme třetí!!! 
    Po vyhlášení výsledků kvalifikace o účast na Národním finále U11 mix jsme od STK ČBF JM nakonec obdrželi zprávu, že bude dle dosavadního vývoje organizace pořadatelem do turnaje zařazeno i družstvo, které se umístilo na třetím místě. Větší radost našim malým bojovníkům BK Vyškov už snad ani udělat nemohli. Na Národní finále jedeme!!! Držte nám pěsti… 
    Sestava: Hanáková Denisa, Jakubová Julie, Kubíková Adéla, Melša Matěj, Melšová Adéla, Paluda Tomáš, Peč Ondřej, Sekaninová Eliška, Sirotek David, Španělová Nelly, Valečko Michal, Valentová Karolína, Vyškovský Jiří ml., Wilhelm Robert, Zeman Ondřej 
Konečné pořadí kvalifikačního turnaje o NF 2019 mix: 1. BC Vysočina 2. SK Renocar Podolí 3. BK Vyškov 4. BBK Blansko

Dalibor Paluda10.4 2019