U19 dívky - Postup do ligy z třetího místa kvalifikace

První zápas děvčata BK Vyškov nastoupila proti domácí Jihlavě (BC Vysočina).
Naše děvčata šla od začátku do vedení, ale jen do páté minuty (5:7), pak však začala více chybovat, zhoršila se úspěšnost v zakončení a soupeřky nás v první čtvrtině deklasovaly 21:9. Ve druhé čtvrtině však hráčky zlepšily obranu, vyhrály ji 9:10 (poločas 30:19). Na začátku třetí čtvrtiny kvůli problémů s fauly nenastoupila kapitánka a nejlepší hráčka Jihlavy a naše dívky drtily presovou obranou rozehrávku soupeře a čtvrtinu vyhrály 5:16 a do poslední čtvrtiny nastupovaly za nerozhodného stavu 35:35. Přesto že nejlepší hráčka soupeře měla celých dvanáct minut čistého času čtyři fauly, tak s touto znalostí nebyly naše dívky ochotny provést přes ni nájezd (jen pouhý jeden nájezd). Ve spojení s naší bodovou impotencí a devíti vstřelenými body v poslední čtvrtině soupeřovou nejlepší hráčkou, jsme prohrály čtvrtinu 15:3 a celý zápas 50:38. K prohře nám také "pomohly" ubohé šestky s úspěšností pouhých 31% (16/5). Vyzdvihnout mohu za opravdu velkou aktivitu v útoku jen Evu Šcudlovou, ale i Danka Slouková předvedla svůj slušný standart. Je opravdu škoda že dívky nevyužily své šance a nepodaly lepší výkon než co podávaly po celou uplynulou sezónu, protože standart který většina dívek předvedla, opravdu na soupeře nestačil.

BC Vysočina - BK Vyškov 50:38 (21:9,9:10,5:16,15:3)

Slouková Daniela 11 (2/1), Ščudlová Eva 8 (6/3 a 1 trojka), Cichrová Iva 8 (4/0), Beránková Anna 4 (2/0), Růžková Adéla 3 (2/1), Slouková Sandra 2, Zbořilová Tereza 2, Kufčáková Aneta 0 (2/0), Gregušová Michaela 0, Ďurišová Pavlína 0.

Na druhý zápas dojel tým KP Brno složený z hráček extraligy U17 a U19, takže nebyla žádná reálná šance na výhru. Přesto že většina dívek podala lepší výkon než v prvním utkání, soupeřky zaslouženě vyhrály 38:83. Je zajímavé že naše dívky v tomto utkání měly výbornou úspěšnost šestek 71% (14/10).

BK Vyškov - KP Brno 39:83 (8:28,6:24,13:15,12:16) Růžková Adéla 12 (8/4), Ščudlová Eva 8, Cichrová Iva 7 (2/2 a 1 trojka), Slouková Daniela 4 (2/2), Slouková Sandra 4, Gregušová Michaela 4 (2/2), Beránková Anna 0, Zbořilová Tereza 0, Kufčáková Aneta 0.

Plánované druhé kolo kvalifikace se zrušilo z důvodu odhlášení klubu Žďár nad Sázavou z ligy juniorek U19.Takže tedy všechny týmy které se jí měly zůčastnit (Aritma Praha, Pastelka Mladá Boleslav a BK Vyškov) postupují do ligy U19 dívek.