První zápas v lize (venku) a hned vítězný - U19 dívky

Minulou sezónu v kategorii U17 kadetek, jsme se umístili na prvním místě Nadregionální ligy.Úspěšně jsme se zúčastnili kvalifikace do Celostátní ligy v kategorii U19 juniorek (druhá nejvyšší soutěž ČR).
O víkendu nás tedy čekal historicky první ligový zápas, na hřišti soupeře KP Brno B. Náš tým byl posílen o dvě mladší hostující hráčky z BK Prostějov, Kateřinou Kejíkovou a Anetou Zahradníčkovou. I přes nedostatečný počet tréninků nové hráčky do týmu zapadly bezchybně. Našim dívkám se od začátku dařilo hrát rychlou hru a přehrávaly soupeřky už od prvních minut. První čtvrtinu vyhrály 12:21 i přes to, že se v poslední sekundě nepodařilo ubránit hráčku soupeře, která vstřelila tříbodový koš. Dívky do poločasu pokračovaly ve své hře, i když občas neproměnily jisté body z protiútoků, tak nedovolily soupeřkám lehké koše. Vyhrály i druhou čtvrtinu 12:13 a poločas zakončily vedením 24:34.Až v polovině třetí čtvrtiny děvčata zaváhala, kdy po sedmi bodové šňůře jedné z hráček soupeře (dvě trojky) se dostaly na rozdíl tří bodů. Tuto čtvrtinu jsme sice prohráli 20:13 ale tlak soupeřek jsme ustáli a do poslední čtvrtiny jsme šli s vedením 44:47. Dívky již od první minuty hrály koncentrovaně, neustále navyšovaly bodový rozdíl a utkání zaslouženě vyhrály 55:64. Bylo to pro nás nečekané, ale zasloužené vítězství, kdy každý na hřišti předvedl to nejlepší a všichni hráli jako jeden tým.

KP Brno - BK Vyškov 55:64 (12:21,12:13,20:13,11:17) - video se zápasu na Youtube Zahradníčková Aneta 11 (1 trojka), Kejíková Kateřina 10 (TH 2/1 a 1 trojka), Beránková Anna 9 (1 trojka), Gregušová Michaela 9 (TH 2/1), Slouková Daniela 7 (TH 2/1), Cichrová Iva 7 (TH 1/1), Růžková Adéla 5 (TH 2/1), Ščudlová Eva 4 (TH 4/2), Slouková Sandra 2

Na druhé utkání jsme jeli do Brna na Žabiny B. Soupeřky nás překvapily od začátku velmi rychlou hrou s nájezdy do koše, spoluprací celého týmu a výbornou důslednou obranou nahrávky, z čím měly naše hráčky velký problém. Čtvrtinu jsme jasně prohráli 29:5 a poločas 53:19.
Jenom ve třetí čtvrtině děvčata byla schopna hrát vyrovnaně 16:12, zlepšily obranu i pohyb v útoku a zamezily soupeřkám nám nasázet potupnou stovku. Soupeřky vyhrály zaslouženě 90:38.
Žabiny Brno B - BK Vyškov 90:38 (29:5,24:14,16:12,21:7) Růžková Adéla 9 (TH 6/3), Slouková Daniela 9 (TH 1/1), Kejíková Kateřina 7 (TH 6/3), , Ščudlová Eva 6 (TH 2/0), Zahradníčková Aneta 5 (1 trojka), Beránková Anna 2