První domácí ligový zápas po 50. letech a hned výhra

O tomto víkendu nás čekal historicky první domácí ligový zápas v soutěži U19 juniorek s družstvem Basket Ostrava.
Našim dívkám se od prvních minut dařilo hrát rychlou hru a přehrávaly soupeřky, přesto první čtvrtinu těsně prohrály 15:17. Od druhé minuty následující čtvrtiny se však opět dostaly do vedení které postupně navyšovaly, čtvrtinu vyhrály 20:10 a poločas zakončily vedením 35:27. V druhém poločase však dívky čelily obrovskému tlaku, způsobeným přechodem na zónovou obranu, takže několikrát soupeřky snížily rozdíl na dva, či tři body. V páté minutě však naše hráčky bodově odskočily soupeřkám dvěma úspěšnýma trojkama v řadě a do konce čtvrtiny ještě přidaly další dva úspěšné trojkové pokusy a čtvrtinu vyhrály 24:21. Do poslední čtvrtiny tedy nastupovaly s rozdílem 11 bodů 59:48. Přesto že se zápas dohrával, až do poslední minuty naplno z obou stran, tak naše dívky zaslouženě vyhrály 76:69.
Bohužel i s vědomím toho, že soupeřova vynikající extraligová hráčka dává průměrně 31 bodů na zápas, tak jsme ji nebyly schopni zastavit. Dovolili jsme ji vstřelit 33 bodů a z toho měla dokonce ještě lepší úspěšnost šestek než náš tým za celý zápas (TH 22/17 - naše TH 22/12), přesto to však družstvu Ostravy nepomohlo k vítězství. Musím i tak velmi pochválit všechny hráčky za výborný týmový výkon, kdy body byli rozprostřeny opět mezi více hráček (pět dívek mělo devět a více bodů)

BK Vyškov - Basket Ostrava (15:17,20:10,24:21,17:21)
Zahradníčková Aneta 14 (2 trojky), Slouková Daniela 12, Růžková Adéla 11 (TH 12/5), Ščudlová Eva 10 (2 trojky, TH 2/2), Kejíková Kateřina 9 (1 trojka, TH 3/2), Cichrová Iva 7 (TH 5/3), Beránková Anna 5 (1 trojka), Slouková Sandra 4, Gregušová Michaela 2

Na druhé nedělní utkání dorazil vedoucí tým soutěže SBŠ Ostrava, které mělo výškovou, váhovou, ale i herní převahu. Potvrdily svou kvalitu, nedaly našim hráčkám žádnou šanci a zaslouženě vyhrály 38:80.

BK Vyškov - SBŠ Ostrava 38:90 (12:21,5:24,9:14,12:21)
Růžková Adéla 14 (TH 5/0), Slouková Daniela 6, Jakabová Kateřina 6 (2 trojky), Zahradníčková Aneta 5 (1 trojka), Kejíková Kateřina 4 (TH 2/2), Zbořilová Tereza 3 (1 trojka)

Na nejbližší domácí utkání zveme všechny fanoušky basketbalu v neděli 10.11. v 10.00hod v Hale za parkem, hrajeme s družstvem BC Vysočina (Jihlava). V tabulce U19 juniorek Celostátní ligy jsme tímto na pěkném pátém místě.