Další vítězství v lize U19 juniorek na domácím hřišti

O tomto víkendu nás čekali dva ligové zápasy s družstvem BC Vysočina, v sobotu v Jihlavě a v neděli na domácím hřišti. Bohužel jsme dorazili oslabeni o dvě zraněné hráčky základní rotace.
Naše dívky hrály rovnocenný zápas, ale soupeřkám vždy svými chybami v obraně, umožňovaly vsítit lehké koše, přesto se ale výsledkově držely v kontaktu (poločas 37:33). Bohužel nám soupeřky v polovině poslední čtvrtiny odskočily až na rozdíl 15 bodů. Potom však naše kapitánka Daniela Slouková zavelela k útoku, do konce zápasu dala 16 bodů (2 trojky) a soupeřky se v dramatickém závěru do posledních vteřin strachovaly o vítězství. (85:82). K porážce soupeřek by nám stačili lepší trestné hody (57% - TH 26:15), nebo méně chyb. Za vynikající výkon zaslouží ocenění Daniela Slouková 34 bodů (4trojky, TH2/2) a Adéla Růžková 18 bodů (TH 9/6)
BC Jihlava - BK Vyškov (23:17,14:16,24:20,24:29)
Slouková Daniela 34 (4trojky, TH2/2), Růžková Adéla 18 (TH 9/6), Ščudlová Eva 8 (TH 4/2), Zahradníčková Aneta 7 (1 trojka, TH 4/4), Kejíková Kateřina 4 (TH 1/0), Gregušová Michaela 4 (TH 2/0), Slouková Sandra 3 (TH 2/1), Zbořilová Tereza 2 (TH 2/0), Jakabová Kateřina 2

V neděli následovala odveta na domácím hřišti. Soupeřky od začátku utkání vynikaly téměř stoprocentní střelbou a udržovaly si mírné vedení. Ke konci poločasu naše hráčky agresívní obranou donutily soupeřky k chybám a dostaly se do vedení 39:34. Od začátku druhého poločasu pokračovaly hráčky ve vynikající obraně a dovolily soupeřkám za třetí čtvrtinu pouhých 5 bodů (vyhrály 17:5). Průběžně odskočily až na rozdíl dvaceti bodů a zaslouženě zvítězily 72:57.
BK Vyškov - BC Vysočina 72:57 (16:20,23:14,17:5,16:18)
Kejíková Kateřina 21 (2 trojky, TH 3/3), Slouková Daniela 17 (TH 3/1), Růžková Adéla 16 (TH 6/2), Ščudlová Eva 7 (1 trojka), Zahradníčková Aneta 6, Gregušová Michaela 3 (TH 2/1), Zbořilová Tereza 2
Na další domácí utkání zveme všechny fanoušky basketbalu v sobotu 23.11. v 17.00hod s družstvem Žabiny Brno B a v neděli 24.11. v 10.00hod s družstvem KP Brno B. V tabulce U19 juniorek Celostátní ligy zůstáváme na pěkném pátém místě.