Další domácí výhra basketbalové ligy juniorek U19

O víkendu nás čekala odveta s brněnským družstvem Žabiny B, aktuálně na druhém místě tabulky. Naše dívky již od úvodu čelily velkému tlaku soupeřek, měly problém se v útoku prosadit a prohrávaly po první čtvrtině už 8:22. V druhé čtvrtině však začaly úspěšně proměňovat útočné akce a čtvrtinu dokonce vyhrály 20:18 (poločas 28:40). Bohužel v druhém poločase opět nastal problém s proměňováním vybudovaných šancí, soupeřky bodově odskočily a zaslouženě zvítězily 43:74. Přesto však musím pochválit všechny hráčky za výborný výkon, ale těžko se můžeme měřit se soupeřkami které trénují 5x týdně a mají zkušenosti z nejvyšší extraligové soutěže.

BK Vyškov - Žabiny Brno B 43:74 (8:22,20:18,8:16,7:18) video na Youtube
Zahradníčková Aneta 14 (2 trojky), Slouková Daniela 8 (TH 4/2), Kejíková Kateřina 7 (1 trojka, TH 2/2), Růžková Adéla 6 (TH 4/2), Cichrová Iva 3 (TH 8/1), Gregušová Michaela 3 (TH 4/1), Jakabová Kateřina 2

Na druhé odvetné nedělní utkání dorazil tým KP Brno B, který jsme v úvodním zápase sezóny v Brně nečekaně porazily 55:64. Ihned od úvodu utkání jsme šly do vedení a čtvrtinu jme vyhrály 20:17. Bohužel v následující čtvrtině děvčata propadala v obraně, soupeřkám dávala prostor k úspěšné střelbě z trojek i střední vzdálenosti, prohrály čtvrtinu 14:26 a celý poločas 34:43. V druhém poločase však naše dívky nepříznivý výsledek otočily výrazně lepší obranou a omezením počtu volných střeleckých pokusů sopeřek. Třetí čtvrtinu jsme vyhrály 25:15 a dostaly se do vedení 59:58. Děvčata po začátku čtvrtiny pokračovaly ve výborné obraně, postupně navyšovaly bodový rozdíl, dovolily soupeřkám pouhé dva koše a nakonec zaslouženě vyhrály 75:62.

BK Vyškov - KP Brno B 75:62 (20:17,14:26,25:15,16:4) video na Youtube
Zahradníčková Aneta 19 (1 trojka TH 3/1), Kejíková Kateřina 15 (2 trojky TH 6/5), Gregušová Michaela 10, Slouková Daniela 9 (TH 4/1), Růžková Adéla 8 (TH 6/2), Cichrová Iveta 7 (TH 1/1), Beránková Anna 3 (1 trojka), Slouková Sandra 2, Jakabová Kateřina 2

V tabulce U19 juniorek Celostátní ligy jsme se čtyřmi vítězstvími stále na pěkném pátém místě.
Zveme všechny na domácí zápas v sobotu 7.12. v 18.00 proti Basket Poděbrady a v neděli 8.12. v 11.00 proti HB Basket Praha.