Nečekaná výhra v sedmi hráčkách v Ostravě

O víkendu nás čekal odvetný zápas na venkovním hřišti s týmem Basket Ostrava. Bohužel z důvodu nemoci jsme na zápas jeli pouze v sedmi hráčkách. 
Naše dívky již od úvodu hrály velmi dobře a vyhrály první čtvrtinu 13:23. I přes pokusy soupeřek nás zdvojovat při přechodu do útoku na polovině hřiště, se naše děvčata vždy přizpůsobila a udržovala stále náskok kolem deseti bodů. Poločas vyhrály 28:37. V druhé polovině zápasu soupeřky nasadily zónovou obranu, ale ani to však nepomohlo a naše dívky byly schopny rychlou hrou a úspěšnou střelbou udržovat vedení v zápase. Bohužel ve třetí minutě poslední čtvrtiny dvě vstřelené šťastné trojky podkošové hráčky soupeře a několik ztrát při přechodu do útoku zapříčinilo snížení vedení na pouhý jeden bod. Poté naše hráčky byly schopny opět navýšit vedení, až na rozdíl pěti bodů a vedli ještě v deváté minutě 64:68. Pak po několika hrubých chybách, kdy při přechodu do útoku nahrály soupeřkám, ztratily v poslední minutě vedení. Soupeřky nám však poskytly poslední šanci zvrátit výsledek, když v útoku čtyři vteřiny před koncem, útočící hráčka šlápla na pomezní čáru a při stavu 71:70 nám "darovala" míč. Po oddechovém čase kdy jsme vyhazovali u koše soupeře, děvčata několika rychlými nahrávkami a akcí hoď a běž překonaly obranu soupeřek a vzaly si zpět vedení v zápase 71:72. Na časomíře však ještě zbývaly dvě sekundy, ale naše hráčky ubránily vyhození z autu, zdvojily nejlepší hráčku soupeře (33 bodů) a zápas šťastně, ale po vynikajícím výkonu v pouhých sedmi hráčkách, zaslouženě vyhrály. 
Basket Ostrava - BK Vyškov (13:23,15:14,18:17,25:18) 
Slouková Daniela 20 (1 trojka a TH 4/3), Zahradníčková Aneta 18 (4 trojky), Ščudlová Eva (1 trojka a TH 3/1), ), Cichrová Iva 8 (1 trojka a TH 3/1), Slouková Sandra 7 (1 trojka), Růžková Adéla 7 (TH 2/1), Gregušová Michaela 2 

Po ukončení základní části soutěže Celostátní ligy U19 juniorek se naše družstvo umístilo na vynikajícím pátém místě.

Jaroslav Beránek14.1 2020