Další vítězství basketbalistek v lize juniorek U19

O víkendu jsme na domácím hřišti přivítali družstvo Žabiny B. Již v úvodu utkání šly soupeřky do vedení, v poločase již vyhrávali o 20 bodů, potvrdily roli favorita a vyhrály  62:88. I přesto že děvčata podala proti brněnskému týmu svůj nejlepší výkon, tak to na vyrovnaný boj bohužel nestačilo. Je vidět že se nemůžeme měřit se soupeřkami, které trénují 5x týdně a mají zkušenosti z nejvyšší extraligové soutěže.
BK Vyškov - Žabiny Brno B 62:88 (12:25,15:24,18:25,17:14)
Kejíková Kateřina 11 (1 trojka, TH 6/2), Zahradníčková Aneta 11 (1 trojky, TH 4/2), Cichrová Iva 9 (1 trojka, TH 4/2), Růžková Adéla 9 (TH 4/3), Beránková Anna 6 (2 trojky), Slouková Daniela 6 (1 trojka, TH 2/1), Gregušová Michaela 5 (TH 3/1), Slouková Sandra 2, Kufčáková Aneta 2, Ščudlová Eva 1 (TH 2/1)

V neděli na druhé dorazil tým KP Brno B, který jsme již v sezóně 2x porazily, ale očekávaly jsme tuhý boj. Soupeřky lépe začaly, dostaly se do vedení, ale od páté minuty jsme je přehrávaly a čtvrtinu vyhrály 21:12. Bohužel v následující čtvrtině prvních pět minut hrála děvčata nekoncentrovaně, chybovala v přihrávkách a dovolila soupeřkám dorovnat skóre na 23:23. Poté však zlepšily obranu, nedělaly chyby a vrátily opět vedení na naši stranu (poločas 45:34). V druhém poločase však naše dívky čelily tlaku soupeřek a do poslední čtvrtiny nastupovaly za stavu 62:56. V prvních třech minutách však soupeřky výbornou obranou a hrou v útoku zlomily a nakonec zaslouženě vyhrály 91:77.
BK Vyškov - KP Brno B 91:77 (21:12,24:22,17:22,29:21)
Zahradníčková Aneta 26 (5 trojek TH 4/3), Cichrová Iva 18 (2 trojky, TH 6/2), Slouková Daniela 14 (TH 4/2), Kejíková Kateřina 12 (1 trojka, TH 5/3), Ščudlová Eva 9 (TH 8/7), Růžková Adéla 4 (TH 4/2), Beránková Anna 4, Slouková Sandra 2, Gregušová Michaela 2

V tabulce U19 juniorek Celostátní ligy skupiny C-playout jsme se šesti vítězstvími na vynikajícím třetím místě (z šesti družstev).