Turnaj U 13, Přerov, 7.6.2020

Úspěšné zakončení basketbalové sezóny chlapců U 13 na turnaji v Přerově.
V neděli 7. června 2020 vyjelo družstvo chlapců U 13 na přátelský turnaj „O rotační pec“ do Přerova, kde byly přihlášené týmy v kategorii družstev U13 mix. Na turnaj se také přihlásili, kromě Přerova, soupeři z Mohelnice a Pardubic. V prvním utkání v 9 hodin ráno nás, dle soupisky, čekalo smíšené družstvo domácího Přerova. Naši chlapci byli sice touto dřívější hodinou a cestováním mírně zmoženi, přesto to na jejich výkonu nebylo vůbec znát. Přerovské družstvo zpočátku vypadalo jako výkonnostně srovnatelné, především díky „přerostlým a vyspělým hráčkám“, které tomuto družstvu dominovaly. Přesto jim naši chlapci rychlými protiútoky a především výbornou obranou nedovolili dát více jak devět košů. Poměrně rychle jsme se dostali do značného vedení, které jsme udrželi až do konce zápasu. Výsledek 52:18 pro naše družstvo byl tedy zasloužený. 
Druhé utkání, kde jsme se v duelu potkali s výborným chlapeckým družstvem z Pardubic, bylo pro naše družstvo dle předpokladu nejtěžším (ve svých řadách mělo několik šikovných chlapců z loňského Národního finále U12 v Děčíně). Ačkoliv se naše družstvo snažilo, co mu síly stačily, přesto nám soupeř hned ze začátku utkání prakticky nedal šanci a bodový náskok se postupně zvyšoval. Naši chlapci se snažili „chytnout druhý dech“ a pardubickým hráčům alespoň trochu herně konkurovat, vybojovat útočné fauly či proměnit alespoň šestky. V utkání se nám také podařilo zahrát i několik pěkných rychlých protiútoků, které jsme ale bohužel proměňovali s nižší úspěšností. Padlo dokonce i pár pěkných „trojek“, přesto ani tak se našemu družstvu nepodařilo velký náskok „běhavého“ soupeře dohnat. Naše úsilí bylo ukončeno výsledkem, tentokrát pro stranu soupeře, 70:15. 
V posledním zápase si chlapci změřili své síly s dalším smíšeným družstvem z Mohelnice. Družstvo soupeře bylo velmi bojovné, zejména děvčata se s našimi chlapci prala o každý míč a nic jim nechtěla dát zadarmo. Přesto podstatný rozdíl zde přeci jenom byl. Rychlost, silová převaha i střelecká dovednost našich chlapců hluboce převažovala technickou zdatnost dívek (a některých chlapců) z družstva Mohelnice. Přesto to bylo pěkné přátelské utkání, které opět skončilo pro náš tým vítězně. A to výsledkem 56:36, který našemu týmu zajistil krásné 2. místo v turnaji v podobě stříbrného poháru, diplomů a pěkných cen jako například bedýnky plné ovoce. Pořadatelům děkujeme za pěkný zážitek z odehraného přátelského turnaje. 
 Sestava: Dvořák František, Kreutzer Michael, Kuhn Matyáš, Melša Matěj, Mittner Jindra, Paluda Tomáš, Peč Ondřej, Sirotek David, Valečko Michal, Vyškovský Jirka ml., Wellner Patrick Dominik, Wilhelm Robert, Zeman Ondřej.  

Dalibor Paluda14.6 2020