První zápas ligy U19 - domácí výhra s KP Brno

Tuto sobotu 26.9. jsme přivítali na domácím hřišti družstvo KP Brno.
Úvodem sezóny nás však trápí počty dívek na trénincích i v utkání, kvůli nevyléčeným zraněním tří hráček z letošního jara. Do utkání jsme tedy nastupovali v počtu osmi hráček, z toho naše nejmladší Sabina Gregušová měla premiéru v ligové soutěži (minulý rok nastupovala v kategorii U15).
Start do zápasu se nám však nevydařil, děvčata nepozorností a nedůsledností v obraně umožnila soupeřkám vstřelit mnoho lehkých košů a sama při tom lehké střely, či nájezdy do koše neproměňovala. Úvodní čtvrtinu prohráli 14:21 a do poloviny další čtvrtky pokračovali v nevýrazném výkonu kdy prohrávali už o 13 bodů 16:29. Potom se však děvčata zlepšila jak v obraně tak i v útoku. Bodový výpadek kapitánky družstva (v prvním poločase 0 bodů), nahradily Míša Gregušová a Aneta Zahradníčková (obě 8 bodů) a Adéla Růžková (7 bodů). Vyhranou čtvrtinou 18:15 jsme se dotáhli na poločasových 32:36.
I přes pokusy soupeřek o pressing a zdvojování naší rozehrávky a několika ztracenými míči, si děvčata poradila s tlakem a několikrát jejich vysunutou obranu přehráli nahrávkami až do koše. Dokonce jsme se dostali krátce i do vedení, čtvrtinu vyhráli 16:14 a přiblížili se soupeři na 48: 50. V prvních minutách dívky nezachytili tlak soupeřek, ty bodově odskočily na 54:48. Od druhé minuty však zabrali, bodově dotáhli soupeřky a od páté minuty šli do vedení a během tří minut šňůrou 13 bodů v řadě si řekli jasně o vítězství 68:61(poslední čtvrtina 20:11).
Pochvala patří všem hráčkám, za výborný týmový výkon a že byli schopny poločasové bodové selhání naší kapitánky úspěšně nahradit. Také je potřeba pochválit Míšu Gregušovou nejen za vynikající výkon v útoku, ale za ještě lepší výkon v obraně, který nás udržel v prvním poločase se soupeřkami ve hře. Bylo to pro nás již čtvrté vítězství ze čtyř ligových utkání s KP Brno.
BK Vyškov - KP Brno (14:21,18:15,16:14,20:11)
Zahradníčková Aneta 17 (3 trojky, TH 1/0), Gregušová Michaela 12 (TH 3/2), Slouková Daniela 10 (TH 3/0), Ščudlová Eva 10 (2 trojky), Růžková Adéla 9 (TH 8/5), Cichrová Iva 6, Maderová Kristýna 4
Druhé nedělní utkání s týmem Žabiny Brno bylo z důvodu karantény soupeřek odloženo.

Na další utkání v domácím prostředí zveme všechny fanoušky basketbalu v sobotu 10.10. s družstvem BC Vysočina (Jihlava), který je oproti loňsku oslaben o dvě nejlepší hráčky (starší věkové kategorie) a v neděli 11.10. s BK Brandýs nad Labem (loňský finalista a předpokládaný leader soutěže).