Výhra U15 kluci, proti silnému soupeři ze Šlapanic

Tuto neděli nás čekala odveta v kategorii U15 se Sokolem Šlapanice. Tým soupeře je složen ze starších, zkušenějších, vyšších a fyzicky zdatnějších hráčů (ročníky 2006-2007). Na podzim i s kompletní sestavou jsme si odvezli dvě porážky o 19 a 27 bodů. Po dlouhé době jsme očekávali tuhý souboj na domácím hřišti s opravdu silným soupeřem. Do utkání jsme, pro zranění, nastupovali bez hráče základní pětky Tomáše Paludy.

Na začátku prvního utkání jsme zaskočili soupeře tlakem a po první čtvrtině tak rychle získali bodový náskok 19:6. Následně jsme však vybojovaný náskok před poločasem ztratili (2. čtvrtina 9:24). Koncem třetí čtvrtiny jsme se však dostali opět do vedení, které jsme postupně navyšovali až na konečných 65:55.

V druhém utkání však soupeři vystupňovali své úsilí a začali bránit zónovou obranu. Naše rozehrávka se dostávala pod veliký tlak a ztratili jsme mnoho míčů. Přesto jsme postupně navyšovali vedení až na poločasových 30:23. Od poločasu však hosté postupně snižovali náš náskok a v šesté minutě stáhli skóre až na 33:33, pak jsme opět bodově odskočili až na rozdíl šesti bodů ale do závěrečné čtvrtiny jsme však nastupovali s hubeným náskokem pouhých tří bodů (42:39). Ve čtvrté minutě, po vyfaulování našeho největšího hráče Davida Sirotka, šli hosté poprvé v utkání do vedení 46:47, které jsme však ihned šňůrou devíti bodů získali zpět a v mírně napínavém konci utkání jsme udrželi vedení až na konečných 62:55.

Chtěl bych pochválit všechny hráče za výborný výkon, ale vyzdvihnout musím Jindru Mittnera za spoustu bodů a doskoků pod oběma koši, dále i Ondru Peče za jeho zatím nejlepší celkový výkon v sezóně a jeho výborné uvolňování v útoku.
Musím také vyzdvihnout pokrok celého družstva, který je vidět na první pohled nejen na výsledku, ale hlavně na hřišti při přímém srovnání ze staršími hráči týmu Šlapanic.

BK Vyškov : Sokol Šlapanice 65 : 55 (19:6,9:24,18:12,19:13)
Sirotek David 18 (TH 6/2), Peč Ondřej 16 (TH 9/5, 1 trojka), Mittner Jindra 13 (TH 1/1), Vyškovský Jiří ml. 7 (TH 5/2), Valečko Michal 6, Kunc Tadeáš 5 (TH 2/1)

BK Vyškov : Sokol Šlapanice 62 : 55 (20:19,10:4,12:16,20:16)
Mittner Jindra 19 (TH 2/1), Vyškovský Jiří ml. 12 (TH 8/5, 1 trojka), Peč Ondřej 11 (TH 2/1), Sirotek David 7 (TH 9/1), Valečko Michal 6 (TH 6/2), Lošek Václav 5 (TH 4/1), Kunc Tadeáš 2 (TH 2/2)

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na domácí utkání U14 s Prostějovem tuto sobotu 19.2. v Hale za parkem v 17.00 hodin.