Naše mláďata U10 na zápasech v Lanžhotě, 30. 4. 2022

Někdo se v tento den chystá pálit čarodějnice, ale naše družstvo nejmladších U10, složené ze tří děvčat a šesti chlapců, se vydalo do Lanžhotu, kde odehrálo dva zápasy proti nelehkému soupeři – družstvu KP Brno a TJ Sokolu Lanžhot. Devět statečných hráčů nastoupilo v prvním utkání proti dívčímu družstvu KP Brno, které bylo velmi dravé, energické a především herně více zkušené. K vidění ale bylo opravdu bojovné utkání, jak na straně soupeře, tak i na straně našich bojovníků. Naše družstvo dokázalo zahrát spoustu pěkných akcí a drželo se soupeřem krok, přesto je zde ještě pořád spousta práce, úsilí a mnoho co zlepšovat. Bohužel, jak to ve sportu bývá, zranil se nám šikovný hráč Paťa Šesták a v tomto oslabení naši hráči nedokázali vyrovnané skóre udržet a soupeř v závěrečné fázi bodově odskočil. Utkání nakonec skončilo výsledným skóre 55:41 ve prospěch KP Brno. Ve druhém zápase proti domácímu družstvu Lanžhotu už byla poněkud znát únava některých našich hráčů. Ačkoliv se naše družstvo snažilo, co mu síly stačily, přesto nám soupeř hned ze začátku utkání prakticky nedal šanci a bodový náskok se postupně zvyšoval. První i druhá čtvrtina tak byla nakloněna spíše domácímu družstvu. Také díky výškové převaze jejich hráček bylo celkem snadné naše děti v útoku zblokovat či naopak při útoku jen zvednout ruce nad hlavu a dát jednoduchý koš. Přesto to naše mláďata nevzdala a zejména na začátku závěrečné čtvrtiny došlo k výraznému zlepšení, kdy jsme po šňůře krásných košů začali obrovský bodový náskok soupeře snižovat. Škoda, že k takovému probuzení nedošlo již mnohem dříve, protože by výsledné skóre zápasu jistě vypadalo trochu jinak než 47:56 ve prospěch Lanžhotu. Snad příště… Z Lanžhotu si sice odvážíme dvě těsné prohry, ale především spoustu cenných herních zkušeností a zážitků. V tento den si děti prožily spoustu emocí (vypjaté zápasy, stres, pokřikující a hvízdající fanoušci aj.), často si musely sáhnout hodně hluboko do svých rezerv, ale přesto to, i navzdory zraněním, nevzdaly a bojovaly až do posledního hvizdu. A za to jim patří velká pochvala a ještě větší dík! 
Sestava: Jandourková Anetka, Jeřábek Tomáš, Jílek Oliver, Kobelková Ema, Melša Filip, Šesták Patrik, Španělová Tamarka, Zabloudil Matěj, Žižlavský Jakub. 
Autor: Klára Melšová

Dalibor Paluda10.5 2022