Historie 1960-69

V následujících dvou letech 1959 - 60 se muži "A" i ženy opět probojovali zpět do II. ligy.
V roce 1961 se zvýšil počet družstev ve Vyškově. Muži "A" a ženy "A" hráli v II. lize, "B" družstva mužů a žen, družstva dorostenců a družstvo dorostenek v II. třídě krajské soutěže a 2 družstva mužů ve III. třídě.
V letech 1962 - 64 hráli muži v II. lize, skončili však na 12. místě a sestoupili do oblastního přeboru. Stejně i ženy sestoupily z II. ligy do oblastního přeboru. Dorostenci a dorostenky hráli úspěšně v I. třídě oblastního přeboru.

V sezóně 1965 - 66 vyhráli muži oblastní přebor I. třídy a opět postoupili do II. ligy. Ženy se umístily v II. lize na 10. místě a sestoupily do oblastního přeboru. Dorostenci hráli ve II. třídě na 3. místě, dorostenky v I. třídě skončily na 8. místě. V roce 1965 bylo poprvé také sehráno mezinárodní utkání s rakouským družstvem WSG Radenthein. Od roku 1966 se pravidelně hrála přátelská utkání s UKJ Mistelbach, střídavě ve Vyškově a v Rakousku.

V sezóně 1966 - 67 skončili muži v II. lize na 8. místě a po prohře v kvalifikačním zápase s Českými Budějovicemi sestoupili do oblastního přeboru. Ženy zase oblastní přebor vyhrály a vrátily se do II. ligy. Dorostenci vyhráli oblastní přebor II. třídy a dorostenky hrály v oblastním přeboru I. třídy. Do družstva mužů přišla vesměs nová generace a to z našich dorosteneckých družstev. Družstvo vedl Vlastimír Ščudla a hráči družstva tvořili: Paluda Stanislav, Ščudla Zdeněk, Hanousek Jaroslav, Ředina Milan, Král Kamil, Krnovský Zdeněk, Němec Václav, Berka Karel, Ovčačik Miroslav, Zabloudil Zdeněk, Gregor Břetislav, Moučka Bořek.

V sezóně 1967 - 68 skončili muži na 2. místě oblastního přeboru, ženy na 11. místě II. ligy a šly zpět do oblastního přeboru, také dorostenky sestoupily do nižší třídy a dorostenci skončili v I. třídě na 5. místě.
V roce 1968 hráli muži v nově vytvořené divizi, ženy v čele I. třídy oblastního přeboru, dorostenci v I. třídě a dorostenky v II. třídě oblastního přeboru.
Rok 1969 se vyznačuje určitou stagnací. Oddíl má sice 108 aktivních hráčů a hráček, ale výkony družstev jsou jen průměrné. Vzhledem k tréninkovým možnostem jaký oddíl má, je činnost neúspěšná. V soutěžích je 5 družstev. Současnost je taková, že nejvyšší soutěž hrají muži a to divizi. V konečné tabulce obsazují 5. místo. Kromě družstev v soutěžích má oddíl ještě 2 družstva žaček a 1 družstvo žáků. Trenéry těchto družstev jsou Marie Ščudlová, Jarmila Fáberová a Ing. Kamil Král.