Historie 1980-89

V sezóně 1980-81 hraje družstvo mužů "A" II. tř. KP a trenérem je Paluda Stanislav. V sezóně skončilo na 3. místě. Soutěž vyhrála TJ Dukla Vyškov. St. dorostenci pod vedením Zdeňka Ščudly skončili na 9. místě z 16. družstev. Starší žáci pod vedením trenéra Jaroslava Kupky hráli meziokresní soutěž a skončili na 4. místě z 5 družstev. Mladší dorostenky – trenér M. Fábera - skončily v soutěži na posledním - 8. místě. Žačky trénují sestry Loubalovy, hrály SOP žáček, ml. žačky trénuje Irena Šíblová – soutěž nehrály. Byla také založena přípravka žaček v počtu 24 děvčat.
Ženy v tomto období nehrají žádnou soutěž. Trénují ve večerních hodinách, pracují ve výboru a dělají trenérky.

V roce 1982 muži "A" hráli OP II. a skončili na 3. místě z 12 družstev. Muži "B" hráli SOP a skončili na 11. místě z 11 družstev. Starší dorostenci skončili na 9. místě z 11 družstev. Starší dorostenky skončily na 4.místě ze 4 družstev. Žáci hráli SOP a skončili na 3. místě ze 4 družstev. Žákyně hrály SOP a skončily na 5. místě z 10 družstev.
V roce 1983 hráli muži "A" OP II. a skončili na 10.místě. Do družstva přišlo 11 dorostenců, ovšem příchodem těchto hráčů se kvalita hry vůbec nezlepšila. Muži "B" hráli SOP a skončili na 2. místě. Družstvo dorostenek hrálo SOP a v soutěži obsadilo poslední místo. Družstvo žaček hrálo soutěž mini pod vedením M.Fábery a V. Králové. Starší žáci byli vedeni Jaroslavem Kupkou a Lubošem Paláskem. V kvalifikaci o OP družstvo neuspělo a tak hrálo SOP. Byla zřízena přípravka žáků v počtu 35 chlapců, žádnou soutěž nehráli.
V roce 1984 měl oddíl košíkové 148 členů a činnost vyvíjelo 7 družstev: muže "A" – OP II. 2. místo a postup do OP I., muže "B" – SOP 1. místo, družstvo dorostenek – bez soutěže, družstvo žáků – SOP 1. místo a 2 družstva přípravky – žáky a žákyně.

V roce 1985 muži "A" hráli OP I., skončili na posledním místě a sestoupili do OP II. Družstvo tvořili: Bébar Zdeněk, Fojt Jiří, Hauer Pavel, Charous Josef, Kaša Miloš, Král Petr, Kupka Jaroslav, Morong Dušan, Moučka Bořek, Neuschl Luboš, Radoš Jiří, Stupka Václav, Široký Luboš, Švarc Milan, Zabloudil Zdeněk. Žáci pod vedením Stanislava Paludy, Jiřího Fojta a Jaroslava Kupky skončili na 3.místě z 5 účastníků. Žákyně pod vedením M.Fábery a M.Hajné skončily v SOP na 4. místě z 5 účastníků. Bylo zřízeno družstvo minižaček pod vedením Martiny Blanarschové a Hany Pospíšilové – bez soutěže a také družstvo minižáků, které vedli Zdeněk Ščudla a Jiří Měřínský. Hráli OP a v soutěži skončili poslední.

V roce 1986 hrálo družstvo mužů SOP a skončilo na 6. místě ve složení Zdeněk Bébar, Jiří Fojt, Jiří Kapounek, Miloš Kaša, Jaroslav Kupka, Bořek Moučka, Stanislav Paluda ml., Milan Polák st., Jiří Radoš, Jiří Ščudla, Jan Špičák, Dušan Švarc, Milan Švarc a Zdeněk Zabloudil. Mladší dorostenci pod vedením Jaroslava Kupky a Jiřího Fojta v SOP vyhráli 2 zápasy z 8. Dorostenky obsadily 4. místo v SOP pod vedením P. Švarce. Minižačky pod vedením M. Fábery hrály SOP, který vyhrály. Minižáky vedli Zdeněk.Ščudla, Jiří Měřínský, Jiří Kapounek a Vlastimil Brtníček. V sezóně sehráli 30 mistrovských utkání, z toho 23 vítězných. Družstvo tvořili hráči : R. Beránek, J. Beránek, R. Drnovský, R. Skácel, R. Hrazdíra, V. Mikulík, T. Golda, J. Vyškovský, J. Zeman, R. Helbich, M. Hořava, L. Luska, R. Sládeček, Z. Kypr, A. Rittmann, A. Fialka.

V roce 1987 byla do soutěží zapojena tato družstva: muži "A" - SOP, muži "B" - SOP, dorostenky a dorostenci - OP, žáci a žačky - SOP, minižačky – SOP.
V roce 1988 muži "A" pod vedením Bořka Moučky vyhráli SOP a postoupili do OP II.. Žáci se umístili v KP na 5. místě ze 14 družstev. Trenéři Zdeněk Ščudla a Vlastimil Brtníček. Žákyně pod vedením M. Fábery hrály KP a skončily na 9. místě z 12 družstev. Minižáci - trenéři Jiří a Jaroslav Wolfovi - hráli KP a skončili na 7. místě z 8 družstev.
V roce 1989 skončili muži "A" poslední v OP II. a sestoupili do SOP. Mladší dorostenci obsadili 4. místo z 15 družstev. Mladší dorostenky skončily na 3. místě ze 16 družstev. Minižáci skončili v sezóně na 8. místě z 10 družstev. Minižačky skončily na 5. místě z 8 družstev.